Waller Girls Classic 2020

Jan 2 2020 – Jan 4 2020 · CDT

Thursday, January 2

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
6 9:00 am FIELD - FIELDHOUSE Group Three , Pool Play Lake Creek 2 Northbrook 1
12 9:00 am FIELDHOUSE STADIUM Group Four , Pool Play Brazosport 3 Sealy 0
7 9:00 am SHULTZ STADIUM Group Four , Pool Play Fulshear 4 Bellville 0
1 9:00 am WISD STADIUM Group Three , Pool Play Port Arthur Memorial 0 Aleif Hastings 1
13 9:00 am Zube Park 1 Group Three , Pool Play Cy Ridge 0 Caney Creek 5
18 9:00 am Zube Park 2 Group Four , Pool Play La Vega 4 Splendora 1
6 10:30 am FIELD - FIELDHOUSE Group Four , Pool Play Sweeny 0 Needville 4
12 10:30 am FIELDHOUSE STADIUM Group Three , Pool Play Fort Bend Austin 0 Cy Creek 2
7 10:30 am SHULTZ STADIUM Group Three , Pool Play Waltrip 0 Barbers Hill 0
1 10:30 am WISD STADIUM Group Four , Pool Play Klein Oak 5 Cameron Yoe 0
13 10:30 am Zube Park 1 Group Four , Pool Play Hamshire-Fannett 1 Bay City 3
18 10:30 am Zube Park 2 Group Three , Pool Play Spring 0 Sam Rayburn 2
6 12:00 pm FIELD - FIELDHOUSE Group Two , Pool Play Spring Woods 1 San Marcos 0
7 12:00 pm FIELDHOUSE STADIUM Group One , Pool Play GEORGE RANCH 1 Bridgeland 3
7 12:00 pm SHULTZ STADIUM Group Two , Pool Play Mayde Creek 2 Cy Falls 3
6 12:00 pm WISD STADIUM Group One , Pool Play Morton Ranch 3 Houston Heights 0
13 12:00 pm Zube Park 1 Group Two , Pool Play Klein Cain 1 Cy Lakes 0
13 12:00 pm Zube Park 2 Group One , Pool Play Concordia Lutheran 0 Clear Falls 2
1 1:30 pm FIELD - FIELDHOUSE Group One , Pool Play Granbury 3 Aldine 1
12 1:30 pm FIELDHOUSE STADIUM Group One , Pool Play Port Neches - Groves 0 Katy Taylor 1
12 1:30 pm SHULTZ STADIUM Group Two , Pool Play Pasadena Dobie 4 Vidor 1
18 1:30 pm WISD STADIUM Group Two , Pool Play WS Brewer 2 Waller 0
8 3:00 pm FIELD - FIELDHOUSE Group Four , Pool Play Sealy 1 Bellville 9
11 3:00 pm FIELDHOUSE STADIUM Group Four , Pool Play Brazosport 0 Fulshear 1
17 3:00 pm SHULTZ STADIUM Group Four , Pool Play La Vega 2 Hamshire-Fannett 0
14 3:00 pm WISD STADIUM Group Four , Pool Play Splendora 0 Bay City 4
2 3:00 pm Zube Park 1 Group Four , Pool Play Needville 3 Cameron Yoe 1
5 3:00 pm Zube Park 2 Group Four , Pool Play Sweeny 3 Klein Oak 2
8 4:30 pm FIELDHOUSE STADIUM Group Three , Pool Play Cy Creek 3 Barbers Hill 0
17 4:30 pm SHULTZ STADIUM Group Three , Pool Play Spring 1 Cy Ridge 1
14 4:30 pm WISD STADIUM Group Three , Pool Play Sam Rayburn 0 Caney Creek 5
5 6:00 pm FIELDHOUSE STADIUM Group Three , Pool Play Lake Creek 9 Port Arthur Memorial 0
2 6:00 pm SHULTZ STADIUM Group Three , Pool Play Northbrook 0 Aleif Hastings 0
11 6:00 pm WISD STADIUM Group Three , Pool Play Fort Bend Austin 0 Waltrip 1
1 7:30 pm FIELDHOUSE STADIUM Group Two , Pool Play Aldine MacArthur 7 Cedar Creek 1
18 7:30 pm WISD STADIUM Group One , Pool Play Langham Creek 0 Klein Collins 2

Friday, January 3

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
17 9:00 am FIELD - FIELDHOUSE Group Two , Pool Play WS Brewer 0 Klein Cain 4
11 9:00 am FIELDHOUSE STADIUM Group Two , Pool Play Pasadena Dobie 2 Mayde Creek 2
8 9:00 am SHULTZ STADIUM Group Two , Pool Play Vidor 0 Cy Falls 6
14 9:00 am WISD STADIUM Group Two , Pool Play Waller 0 Cy Lakes 4
17 10:30 am FIELD - FIELDHOUSE Group One , Pool Play Langham Creek 0 Concordia Lutheran 0
11 10:30 am FIELDHOUSE STADIUM Group One , Pool Play Port Neches - Groves 0 GEORGE RANCH 2
8 10:30 am SHULTZ STADIUM Group One , Pool Play Katy Taylor 1 Bridgeland 0
14 10:30 am WISD STADIUM Group One , Pool Play Klein Collins 1 Clear Falls 0
2 10:30 am Zube Park 1 Group Two , Pool Play San Marcos 1 Cedar Creek 0
5 10:30 am Zube Park 2 Group Two , Pool Play Spring Woods 3 Aldine MacArthur 0
15 12:00 pm FIELD - FIELDHOUSE Group Four , Pool Play La Vega 0 Bay City 4
9 12:00 pm FIELDHOUSE STADIUM Group Four , Pool Play Brazosport 0 Bellville 2
10 12:00 pm SHULTZ STADIUM Group Four , Pool Play Sealy 0 Fulshear 3
16 12:00 pm WISD STADIUM Group Four , Pool Play Splendora 0 Hamshire-Fannett 0
2 12:00 pm Zube Park 1 Group One , Pool Play Houston Heights 2 Aldine 1
5 12:00 pm Zube Park 2 Group One , Pool Play Morton Ranch 0 Granbury 4
15 1:30 pm FIELD - FIELDHOUSE Group Three , Pool Play Spring 0 Caney Creek 7
9 1:30 pm FIELDHOUSE STADIUM Group Three , Pool Play Fort Bend Austin 3 Barbers Hill 1
10 1:30 pm SHULTZ STADIUM Group Three , Pool Play Cy Creek 2 Waltrip 0
16 1:30 pm WISD STADIUM Group Three , Pool Play Sam Rayburn 0 Cy Ridge 3
4 1:30 pm Zube Park 1 Group Four , Pool Play Needville 0 Klein Oak 3
3 1:30 pm Zube Park 2 Group Four , Pool Play Sweeny 4 Cameron Yoe 0
9 3:00 pm FIELD - FIELDHOUSE Group Two , Pool Play Pasadena Dobie 2 Cy Falls 0
10 3:00 pm FIELDHOUSE STADIUM Group Two , Pool Play Vidor 1 Mayde Creek 1
3 3:00 pm SHULTZ STADIUM Group Two , Pool Play Spring Woods 1 Cedar Creek 0
16 3:00 pm WISD STADIUM Group Two , Pool Play Waller 0 Klein Cain 6
4 3:00 pm Zube Park 1 Group Three , Pool Play Northbrook 5 Port Arthur Memorial 1
3 3:00 pm Zube Park 2 Group Three , Pool Play Lake Creek 3 Aleif Hastings 0
4 4:30 pm FIELDHOUSE STADIUM Group Two , Pool Play San Marcos 0 Aldine MacArthur 0
16 4:30 pm SHULTZ STADIUM Group One , Pool Play Klein Collins 1 Concordia Lutheran 0
15 4:30 pm WISD STADIUM Group Two , Pool Play WS Brewer 0 Cy Lakes 1
15 6:00 pm FIELDHOUSE STADIUM Group One , Pool Play Langham Creek 2 Clear Falls 1
4 6:00 pm SHULTZ STADIUM Group One , Pool Play Houston Heights 3 Granbury 4
10 6:00 pm WISD STADIUM Group One , Pool Play Katy Taylor 1 GEORGE RANCH 1
3 7:30 pm FIELDHOUSE STADIUM Group One , Pool Play Morton Ranch 1 Aldine 0
9 7:30 pm WISD STADIUM Group One , Pool Play Port Neches - Groves 0 Bridgeland 2

Saturday, January 4

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
2 9:00 am FIELD - FIELDHOUSE Group Four , Friendly Games Brazosport 3 La Vega 0
4 9:00 am FIELDHOUSE STADIUM Group Four , Friendly Games Sealy 0 Splendora 0
3 9:00 am SHULTZ STADIUM Group Four , Friendly Games Cameron Yoe 2 Hamshire-Fannett 3
1 9:00 am WISD STADIUM Group Four , Friendly Games Bellville 6 Sweeny 1
1 9:00 am Zube Park 1 Group Three , Friendly Games Waltrip 0 Northbrook 0
2 9:00 am Zube Park 2 Group Three , Friendly Games Fort Bend Austin 3 Aleif Hastings 0
4 10:30 am FIELD - FIELDHOUSE Group Three , Friendly Games Port Arthur Memorial 1 Spring 1
2 10:30 am FIELDHOUSE STADIUM Group Two , Friendly Games Mayde Creek 0 San Marcos 1
1 10:30 am SHULTZ STADIUM Group Two , Friendly Games Aldine MacArthur 1 Cy Lakes 1
3 10:30 am WISD STADIUM Group Three , Friendly Games Barbers Hill 2 Sam Rayburn 1
4 10:30 am Zube Park 1 Group Two , Friendly Games Waller 1 Cedar Creek 0
3 10:30 am Zube Park 2 Group Two , Friendly Games Vidor 1 WS Brewer 1
2 12:00 pm FIELD - FIELDHOUSE Group One , Playoffs Klein Collins 2 Katy Taylor 0
2 12:00 pm FIELDHOUSE STADIUM Group Four , Playoffs Bay City 2 Fulshear 3
1 12:00 pm SHULTZ STADIUM Group Four , Playoffs Needville 0 Klein Oak 1
1 12:00 pm WISD STADIUM Group One , Playoffs Bridgeland 2 Granbury 4
1 12:00 pm Zube Park 1 Group Three , Playoffs Cy Ridge 0 Lake Creek 3
2 12:00 pm Zube Park 2 Group Three , Playoffs Caney Creek 2 Cy Creek 0
2 1:30 pm FIELD - FIELDHOUSE Group Two , Playoffs Klein Cain 2 Pasadena Dobie 0
1 1:30 pm FIELDHOUSE STADIUM Group One , Friendly Games GEORGE RANCH 1 Morton Ranch 1
4 1:30 pm SHULTZ STADIUM Group One , Friendly Games Port Neches - Groves 0 Aldine 1
1 1:30 pm WISD STADIUM Group Two , Playoffs Cy Falls 2 Spring Woods 6
3 1:30 pm Zube Park 1 Group One , Friendly Games Concordia Lutheran Clear Falls
2 1:30 pm Zube Park 2 Group One , Friendly Games Houston Heights 3 Langham Creek 2
4 3:00 pm FIELD - FIELDHOUSE Group Three , Playoffs Cy Creek 3 Cy Ridge 0
3 3:00 pm FIELDHOUSE STADIUM Group Three , Playoffs Caney Creek 0 Lake Creek 1
3 3:00 pm SHULTZ STADIUM Group Four , Playoffs Fulshear 2 Klein Oak 3
3 3:00 pm WISD STADIUM Group One , Playoffs Klein Collins 2 Granbury 4
4 3:00 pm Zube Park 1 Group One , Playoffs Katy Taylor 0 Bridgeland 0
4 3:00 pm Zube Park 2 Group Four , Playoffs Bay City 2 Needville 3
4 4:30 pm FIELDHOUSE STADIUM Group Two , Playoffs Pasadena Dobie 2 Cy Falls 0
3 4:30 pm WISD STADIUM Group Two , Playoffs Klein Cain 1 Spring Woods 0