Tier II Youth 14U- Hackensack, N.J.

Apr 2 2014 – Apr 6 2014 · EDT

Wednesday, April 2

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
1 8:00 am Rink 1 1A , Pool Play Team Wyoming 0 Team South Dakota 3
15 8:00 am Rink 3 3A , Pool Play East Haven 2 Boston Jr Eagles 5
14 8:30 am Rink 2 2A , Pool Play Rhode Island Hitmen 5 Orange County Hockey Club 2
17 8:30 am Rink 4 2A , Pool Play New Canaan Winter Club 3 Charlotte Jr Checkers 6
6 10:00 am Rink 1 1A , Pool Play Las Vegas Jr Wranglers 2 Charleston Jr Stingrays 6
2 10:00 am Rink 3 2A , Pool Play Chittenton South Burlington 1 Maine Moose 3
5 10:30 am Rink 2 2A , Pool Play Team Seattle 0 Littleton Hawks 5
16 10:30 am Rink 4 3A , Pool Play Hockey Club of Dallas 5 Los Angeles Jr Kings 9
7 12:00 pm Rink 1 1A , Pool Play Montana Thunderblades 5 Howard Huskies 2
3 12:00 pm Rink 3 3A , Pool Play North Jersey Avalanche 1 St. Lawrence 6
10 12:30 pm Rink 2 3A , Pool Play Dallas Penguins 2 Foothill Flyers 3
4 12:30 pm Rink 4 3A , Pool Play Miami Toros 8 Erie Lions 0
12 2:00 pm Rink 1 1A , Pool Play Tulsa Flames 2 Delaware Ducks 19
21 2:00 pm Rink 3 3A , Pool Play Warwick Wildcats 0 USA Eagles 5
22 2:30 pm Rink 2 2A , Pool Play Atlanta Phoenix 4 DYHA Firebirds 2
22 2:30 pm Rink 4 3A , Pool Play Camillus 3 Cleveland Barons 2
8 4:00 pm Rink 1 2A , Pool Play Chesterfield 4 Ashburn Xtreme 1
9 4:00 pm Rink 3 3A , Pool Play Hollydell Hurricanes 2 Chicago Bruins 3
11 4:30 pm Rink 2 2A , Pool Play Nashville Jr Predators 2 Utah Jr Grizzlies 3
21 4:30 pm Rink 4 2A , Pool Play South Central Wolves 0 Seacoast Spartans 3

Thursday, April 3

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
16 8:00 am Rink 1 2A , Pool Play Charlotte Jr Checkers 3 Rhode Island Hitmen 1
14 8:00 am Rink 3 3A , Pool Play Boston Jr Eagles 5 Hockey Club of Dallas 0
10 8:30 am Rink 2 1A , Pool Play Delaware Ducks 0 Montana Thunderblades 2
15 8:30 am Rink 4 2A , Pool Play Orange County Hockey Club 5 New Canaan Winter Club 6
4 10:00 am Rink 1 2A , Pool Play Team Seattle 4 Chittenton South Burlington 3
17 10:00 am Rink 3 3A , Pool Play Los Angeles Jr Kings 10 East Haven 1
9 10:30 am Rink 2 1A , Pool Play Howard Huskies 11 Tulsa Flames 0
3 10:30 am Rink 4 2A , Pool Play Littleton Hawks 7 Maine Moose 2
19 12:00 pm Rink 1 2A , Pool Play Seacoast Spartans 2 Atlanta Phoenix 5
2 12:00 pm Rink 3 3A , Pool Play St. Lawrence 4 Miami Toros 0
4 12:30 pm Rink 2 1A , Pool Play Charleston Jr Stingrays 2 Team Wyoming 1
24 12:30 pm Rink 4 2A , Pool Play DYHA Firebirds 1 South Central Wolves 3
10 2:00 pm Rink 1 2A , Pool Play Utah Jr Grizzlies 3 Chesterfield 4
5 2:00 pm Rink 3 3A , Pool Play Erie Lions 1 North Jersey Avalanche 3
3 2:30 pm Rink 2 1A , Pool Play Team South Dakota 7 Las Vegas Jr Wranglers 0
20 2:30 pm Rink 4 3A , Pool Play USA Eagles 6 Camillus 1
9 4:00 pm Rink 1 2A , Pool Play Ashburn Xtreme 8 Nashville Jr Predators 0
23 4:00 pm Rink 3 3A , Pool Play Cleveland Barons 2 Warwick Wildcats 4
8 4:30 pm Rink 2 3A , Pool Play Chicago Bruins 4 Dallas Penguins 2
11 4:30 pm Rink 4 3A , Pool Play Foothill Flyers 2 Hollydell Hurricanes 3

Friday, April 4

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
24 8:00 am Rink 1 3A , Pool Play Camillus 2 Warwick Wildcats 5
6 8:00 am Rink 3 2A , Pool Play Littleton Hawks 4 Chittenton South Burlington 1
18 8:30 am Rink 2 3A , Pool Play Hockey Club of Dallas 7 East Haven 6
1 8:30 am Rink 4 3A , Pool Play Erie Lions 0 St. Lawrence 3
18 10:00 am Rink 1 2A , Pool Play New Canaan Winter Club 5 Rhode Island Hitmen 4
7 10:00 am Rink 3 2A , Pool Play Utah Jr Grizzlies 1 Ashburn Xtreme 4
6 10:30 am Rink 2 3A , Pool Play Miami Toros 6 North Jersey Avalanche 1
19 10:30 am Rink 4 3A , Pool Play Cleveland Barons 2 USA Eagles 3
1 12:00 pm Rink 1 2A , Pool Play Team Seattle 1 Maine Moose 3
12 12:00 pm Rink 3 3A , Pool Play Dallas Penguins 1 Hollydell Hurricanes 4
13 12:30 pm Rink 2 2A , Pool Play Charlotte Jr Checkers 5 Orange County Hockey Club 4
13 12:30 pm Rink 4 3A , Pool Play Los Angeles Jr Kings 3 Boston Jr Eagles 2
20 2:00 pm Rink 1 2A , Pool Play DYHA Firebirds 1 Seacoast Spartans 4
12 2:00 pm Rink 3 2A , Pool Play Nashville Jr Predators 1 Chesterfield 9
7 2:30 pm Rink 2 3A , Pool Play Foothill Flyers 1 Chicago Bruins 4
23 2:30 pm Rink 4 2A , Pool Play Atlanta Phoenix 3 South Central Wolves 2
8 4:00 pm Rink 1 1A , Pool Play Delaware Ducks 2 Howard Huskies 3
5 4:00 pm Rink 3 1A , Pool Play Las Vegas Jr Wranglers 7 Team Wyoming 6
2 4:30 pm Rink 2 1A , Pool Play Charleston Jr Stingrays 0 Team South Dakota 8
11 4:30 pm Rink 4 1A , Pool Play Tulsa Flames 0 Montana Thunderblades 15

Saturday, April 5

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
4 8:00 am Rink 1 2A , Championship Bracket Seacoast Spartans 2 Charlotte Jr Checkers 6
1 8:00 am Rink 3 2A , Championship Bracket Ashburn Xtreme 4 Littleton Hawks 3
2 8:30 am Rink 2 2A , Championship Bracket New Canaan Winter Club 4 Atlanta Phoenix 1
3 8:30 am Rink 4 2A , Championship Bracket Maine Moose 2 Chesterfield 4
4 10:00 am Rink 1 3A , Championship Bracket Warwick Wildcats 4 Los Angeles Jr Kings 2
1 10:00 am Rink 3 3A , Championship Bracket Hollydell Hurricanes 2 St. Lawrence 6
2 10:30 am Rink 2 3A , Championship Bracket Boston Jr Eagles 2 USA Eagles 6
3 10:30 am Rink 4 3A , Championship Bracket Miami Toros 2 Chicago Bruins 0
6 4:00 pm Rink 2 2A , Championship Bracket Charlotte Jr Checkers 4 Chesterfield 8
5 4:00 pm Rink 3 2A , Championship Bracket New Canaan Winter Club 5 Ashburn Xtreme 2
1 4:30 pm Rink 1 1A , Championship Bracket Howard Huskies 2 Team South Dakota 3
2 4:30 pm Rink 4 1A , Championship Bracket Charleston Jr Stingrays 2 Montana Thunderblades 8
6 6:00 pm Rink 2 3A , Championship Bracket Warwick Wildcats 3 Miami Toros 4
5 6:00 pm Rink 3 3A , Championship Bracket USA Eagles 4 St. Lawrence 3

Sunday, April 6

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
3 9:00 am Rink 2 1A , Championship Bracket Montana Thunderblades 3 Team South Dakota 1
7 11:00 am Rink 2 2A , Championship Bracket Chesterfield 4 New Canaan Winter Club 2
7 1:00 pm Rink 2 3A , Championship Bracket Miami Toros 1 USA Eagles 3