Tier II Youth 16U- Reston, Va.

Apr 2 2014 – Apr 6 2014 · EDT

Wednesday, April 2

Pool Play – Pool A

G Time Location Away Team Home Team Status
1 10:00a Olympic Rink So. Boston Shamrocks 3 Arapahoe Warriors 1 Completed
6 2:00p East Rink Southern Stars 4 Michigan Ice Hawks 6 Completed

Pool Play – Pool B

G Time Location Away Team Home Team Status
7 12:00p Olympic Rink Massena/St. Lawrence 7 Butler Valley Dawgs 3 Completed
12 12:15p West Rink Team Toledo 1 Chicago Hawks 2 Completed

Pool Play – Pool C

G Time Location Away Team Home Team Status
16 10:15a Intelligent Decisions Rink WEHL North Central 1 Dallas Jr. Hockey Assn. 5 Completed
15 12:15p Intelligent Decisions Rink Oakland Jr. Grizzlies 11 Channel Island Riptide 1 Completed

Pool Play – Pool D

G Time Location Away Team Home Team Status
24 4:00p East Rink Ashburn Xtreme 1 Tampa Scorpions 4 Completed
19 4:00p Olympic Rink Highland Park Falcons 7 Grundy Senators 0 Completed

Thursday, April 3

Pool Play – Pool A

G Time Location Away Team Home Team Status
2 12:00p East Rink Southern Stars 3 So. Boston Shamrocks 1 Completed
5 12:15p West Rink Michigan Ice Hawks 7 Arapahoe Warriors 2 Completed

Pool Play – Pool B

G Time Location Away Team Home Team Status
8 8:00a Olympic Rink Team Toledo 1 Massena/St. Lawrence 6 Completed
11 12:15p Intelligent Decisions Rink Chicago Hawks 6 Butler Valley Dawgs 8 Completed

Pool Play – Pool C

G Time Location Away Team Home Team Status
14 2:00p East Rink Dallas Jr. Hockey Assn. 5 Channel Island Riptide 1 Completed
17 4:15p West Rink WEHL North Central 4 Oakland Jr. Grizzlies 6 Completed

Pool Play – Pool D

G Time Location Away Team Home Team Status
23 2:15p West Rink Tampa Scorpions 11 Grundy Senators 2 Completed
20 4:00p East Rink Ashburn Xtreme 1 Highland Park Falcons 4 Completed

Friday, April 4

Pool Play – Pool A

G Time Location Away Team Home Team Status
4 2:15p West Rink Arapahoe Warriors 6 Southern Stars 7 Completed
3 6:00p East Rink So. Boston Shamrocks 2 Michigan Ice Hawks 4 Completed

Pool Play – Pool B

G Time Location Away Team Home Team Status
9 4:15p West Rink Massena/St. Lawrence 2 Chicago Hawks 1 Completed
10 6:15p West Rink Butler Valley Dawgs 2 Team Toledo 3 Completed

Pool Play – Pool C

G Time Location Away Team Home Team Status
18 12:00p East Rink Oakland Jr. Grizzlies 4 Dallas Jr. Hockey Assn. 6 Completed
13 12:15p West Rink Channel Island Riptide 5 WEHL North Central 6 Completed

Pool Play – Pool D

G Time Location Away Team Home Team Status
21 2:00p East Rink Highland Park Falcons 3 Tampa Scorpions 2 Completed
22 4:00p East Rink Grundy Senators 0 Ashburn Xtreme 4 Completed

Saturday, April 5

Brackets

G Time Location Away Team Home Team Status
3 8:00a West Rink Tampa Scorpions 1 Massena/St. Lawrence 7 Completed
4 8:15a East Rink Southern Stars 1 Dallas Jr. Hockey Assn. 2 Completed
1 10:00a West Rink Oakland Jr. Grizzlies 6 Michigan Ice Hawks 3 Completed
2 10:15a East Rink Butler Valley Dawgs 1 Highland Park Falcons 3 Completed
6 6:00p East Rink Dallas Jr. Hockey Assn. 2 Massena/St. Lawrence 3 Completed
5 6:15p West Rink Highland Park Falcons 3 Oakland Jr. Grizzlies 4 Completed

Sunday, April 6

Brackets

G Time Location Away Team Home Team Status
7 9:15a East Rink Massena/St. Lawrence 2 Oakland Jr. Grizzlies 3 Completed