2014 South Carolina Shootout

May 31 2014 – Jun 1 2014 · EDT

Saturday, May 31

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
1 9:00 am Field 1 U 13 , Pool Play Crossfire 7 Carolina Brigade 1
10 9:00 am Field 2 U 13 , Pool Play Palmetto Predators 1 Lakeside 704 13
15 9:00 am Field 3 U 13 , Pool Play Upstate Tigers 1 Team Palmetto Charleston 13
6 9:00 am Field 4 U 11 B , Pool Play Fort Mill Fury 8 Durham Academy 4
13 9:00 am Field 5 U 11 B , Pool Play Renegades Lacrosse Blue 0 Red Devil Select DU 10
5 9:00 am Field 6 U 11 B , Pool Play Top Left Flyers 7 Carolina Kings 7
24 9:00 am Field 7 U 11 B , Pool Play West Wolverines 5 Team 24/7 U11 3
18 9:00 am Field 8 U 11 B , Pool Play Top Left Loggerheads 21/22 2 LKN Alliance 4
2 9:50 am Field 1 U 15 , Pool Play Crossfire 10 2018 Red Devil Select RDU 7
7 9:50 am Field 2 U 15 , Pool Play YLS Thunderhawks 3 Carolina Miners 6
22 9:50 am Field 4 U 13 , Pool Play LB3 Hornets 6 Carolina Miners 5
31 9:50 am Field 5 U 13 , Pool Play TEL 2019 12 Peak Lacrosse 3
20 9:50 am Field 6 U 13 , Pool Play Top Left Loggerheads 2019 19 Carolina Kings 0
1 9:50 am Field 7 U 11 A , Pool Play Crossfire 4 Carolina Miners 10
6 9:50 am Field 8 U 11 A , Pool Play YLS Thunderhawks 5 Renegades Lacrosse 4
30 10:00 am Field 1 HS B , Pool Play ONS Lacrosse 13 Attack Dawgs 0
37 10:00 am Field 2 HS B , Pool Play TEL 2017 8 LB3 5
1 10:00 am Field 3 HS A , Pool Play Green Falcons 5 Crossfire 5
6 10:00 am Field 4 HS A , Pool Play Top Left Loggerheads 15/16 7 LB3 9
46 10:00 am Field 5 HS B , Pool Play Upstate Tigers Blue 5 Peak Lacrosse 6
6 10:40 am Field 1 U 13 , Pool Play Lakeside 704 12 Crossfire 2
4 10:40 am Field 2 U 13 , Pool Play Team Palmetto Charleston 12 Carolina Brigade 6
14 10:40 am Field 3 U 13 , Pool Play Upstate Tigers 9 Palmetto Predators 6
10 10:40 am Field 4 U 11 B , Pool Play Red Devil Select DU 1 Fort Mill Fury 4
1 10:40 am Field 5 U 11 B , Pool Play Durham Academy 10 Carolina Kings 2
15 10:40 am Field 6 U 11 B , Pool Play Top Left Flyers 7 Renegades Lacrosse Blue 10
19 10:40 am Field 7 U 11 B , Pool Play West Wolverines 8 LKN Alliance 10
20 10:40 am Field 8 U 11 B , Pool Play Team 24/7 U11 2 TEL 2021 1
19 11:00 am Field 1 HS B , Pool Play Red Devil HS Select 6 Performance Edge 5
2 11:00 am Field 2 HS B , Pool Play Lakeside 704 4 Carolina Kings 6
12 11:00 am Field 3 HS B , Pool Play Upstate Tigers Gold 11 FCA Local Georgia 5
27 11:00 am Field 4 HS B , Pool Play VICTORY Midlands 2 Top Left Loggerheads 2017 14
20 11:30 am Field 1 U 15 , Pool Play TEL 2018 4 SJ Black Storm 5
3 11:30 am Field 2 U 15 , Pool Play Team Palmetto HHI 5 2018 Red Devil Select RDU 7
25 11:30 am Field 3 U 15 , Pool Play Upstate Tigers 7 Top Left Loggerheads 2018 7
28 11:30 am Field 4 U 13 , Pool Play TEL 2019 6 LB3 Hornets 6
25 11:30 am Field 5 U 13 , Pool Play Top Left Loggerheads 2019 11 Carolina Miners 0
8 11:30 am Field 6 U 9 , Pool Play Renegades Lacrosse 0 LKN Alliance 13
5 11:30 am Field 7 U 11 A , Pool Play YLS Thunderhawks 12 Crossfire 3
2 11:30 am Field 8 U 11 A , Pool Play Renegades Lacrosse 4 Carolina Miners 12
29 12:00 pm Field 1 HS B , Pool Play LB3 15 Attack Dawgs 1
40 12:00 pm Field 2 HS B , Pool Play Peak Lacrosse 6 ONS Lacrosse 8
2 12:00 pm Field 3 HS A , Pool Play LB3 4 Crossfire 7
5 12:00 pm Field 4 HS A , Pool Play Top Left Loggerheads 15/16 7 Green Falcons 7
47 12:00 pm Field 5 HS B , Pool Play Team Coastal Gators 2 TEL 2017 7
5 12:20 pm Field 1 U 15 , Pool Play Crossfire 5 Carolina Miners 1
11 12:20 pm Field 2 U 15 , Pool Play Mauldin Renegades 1 Carolina Kings 3
11 12:20 pm Field 3 U 13 , Pool Play Team Palmetto Charleston 4 Lakeside 704 15
11 12:20 pm Field 4 U 11 B , Pool Play Renegades Lacrosse Blue 5 Fort Mill Fury 12
9 12:20 pm Field 5 U 11 B , Pool Play Top Left Flyers 4 Durham Academy 16
33 12:20 pm Field 6 U 13 , Pool Play VICTORY Midlands 6 Peak Lacrosse 5
22 12:20 pm Field 7 U 11 B , Pool Play West Wolverines 6 TEL 2021 7
23 12:20 pm Field 8 U 11 B , Pool Play Top Left Loggerheads 21/22 4 Team 24/7 U11 4
15 1:00 pm Field 1 HS B , Pool Play Red Devil HS Select 10 Lakeside 704 3
3 1:00 pm Field 2 HS B , Pool Play Performance Edge 9 Carolina Kings 5
13 1:00 pm Field 3 HS B , Pool Play VICTORY Midlands 2 FCA Local Georgia 10
26 1:00 pm Field 4 HS B , Pool Play Upstate Tigers Gold 3 Top Left Loggerheads 2017 8
7 1:10 pm Field 1 U 13 , Pool Play Palmetto Predators 2 Crossfire 7
5 1:10 pm Field 2 U 13 , Pool Play Upstate Tigers 7 Carolina Brigade 5
10 1:10 pm Field 3 U 15 , Pool Play YLS Thunderhawks 4 Team Palmetto HHI 5
4 1:10 pm Field 4 U 9 , Pool Play Team 24/7 U9 5 Carolina Miners 9
5 1:10 pm Field 5 U 9 , Pool Play LKN Alliance 7 Cyclones Lacrosse 1
3 1:10 pm Field 6 U 11 B , Pool Play Red Devil Select DU 13 Carolina Kings 0
3 1:10 pm Field 7 U 11 A , Pool Play YLS Thunderhawks 3 Carolina Miners 10
4 1:10 pm Field 8 U 11 A , Pool Play Renegades Lacrosse 4 Crossfire 3
32 2:00 pm Field 1 HS B , Pool Play TEL 2017 13 Attack Dawgs 0
12 2:00 pm Field 1 U 15 , Pool Play SJ Black Storm 11 Carolina Kings 0
43 2:00 pm Field 2 HS B , Pool Play Upstate Tigers Blue 4 ONS Lacrosse 11
23 2:00 pm Field 2 U 15 , Pool Play Top Left Loggerheads 2018 3 TEL 2018 6
3 2:00 pm Field 3 HS A , Pool Play Top Left Loggerheads 15/16 5 Crossfire 4
19 2:00 pm Field 3 U 15 , Pool Play Upstate Tigers 5 Mauldin Renegades 4
4 2:00 pm Field 4 HS A , Pool Play LB3 2 Green Falcons 8
35 2:00 pm Field 4 U 13 , Pool Play VICTORY Midlands 4 TEL 2019 6
38 2:00 pm Field 5 HS B , Pool Play Team Coastal Gators 2 LB3 4
16 2:00 pm Field 5 U 13 , Pool Play Carolina Miners 14 Carolina Kings 1
37 2:00 pm Field 6 U 13 , Pool Play Fort Mill Fury 5 Forsyth Fury 4
49 2:00 pm Field 7 U 13 , Pool Play Renegade Lacrosse 6 Red Devil Select RDU 13
48 2:00 pm Field 8 U 13 , Pool Play Top Left Loggerheads 2020 9 LKN Alliance 3
8 2:50 pm Field 1 U 15 , Pool Play Team Palmetto HHI 4 Crossfire 7
4 2:50 pm Field 2 U 15 , Pool Play YLS Thunderhawks 6 2018 Red Devil Select RDU 5
21 2:50 pm Field 4 U 11 B , Pool Play Top Left Loggerheads 21/22 8 TEL 2021 3
27 2:50 pm Field 5 U 13 , Pool Play Peak Lacrosse 3 LB3 Hornets 14
7 2:50 pm Field 6 U 9 , Pool Play Team 24/7 U9 0 Cyclones Lacrosse 9
3 2:50 pm Field 7 U 9 , Pool Play Renegades Lacrosse 7 Carolina Miners 6
4 3:00 pm Field 1 HS B , Pool Play Red Devil HS Select 5 Carolina Kings 4
14 3:00 pm Field 2 HS B , Pool Play Performance Edge 11 Lakeside 704 6
11 3:00 pm Field 3 HS B , Pool Play Top Left Loggerheads 2017 14 FCA Local Georgia 2
28 3:00 pm Field 4 HS B , Pool Play VICTORY Midlands 1 Upstate Tigers Gold 13
24 3:40 pm Field 1 U 15 , Pool Play Upstate Tigers 4 TEL 2018 7
16 3:40 pm Field 2 U 15 , Pool Play SJ Black Storm 13 Mauldin Renegades 0
14 3:40 pm Field 3 U 15 , Pool Play Top Left Loggerheads 2018 12 Carolina Kings 2
21 3:40 pm Field 5 U 13 , Pool Play VICTORY Midlands 7 Carolina Kings 1
39 3:40 pm Field 6 U 13 , Pool Play Red Devil Select RDU 2 Forsyth Fury 12
45 3:40 pm Field 7 U 13 , Pool Play Top Left Loggerheads 2020 2 Fort Mill Fury 8
47 3:40 pm Field 8 U 13 , Pool Play Renegade Lacrosse 8 LKN Alliance 7
49 4:00 pm Field 3 HS B , Pool Play Upstate Tigers Blue 1 Team Coastal Gators 2
10 4:30 pm Field 6 U 9 , Pool Play Team 24/7 U9 4 Renegades Lacrosse 8
2 4:30 pm Field 7 U 9 , Pool Play LKN Alliance 10 Carolina Miners 2
40 5:20 pm Field 6 U 13 , Pool Play Renegade Lacrosse 1 Forsyth Fury 13
42 5:20 pm Field 7 U 13 , Pool Play LKN Alliance 1 Fort Mill Fury 9
50 5:20 pm Field 8 U 13 , Pool Play Top Left Loggerheads 2020 2 Red Devil Select RDU 8

Sunday, June 1

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
3 8:00 am Field 2 U 13 , Pool Play Palmetto Predators 0 Carolina Brigade 10
32 8:00 am Field 3 U 13 , Pool Play Top Left Loggerheads 2019 14 Peak Lacrosse 2
17 8:00 am Field 4 U 11 B , Pool Play Team 24/7 U11 0 LKN Alliance 8
8 8:50 am Field 1 U 13 , Pool Play Team Palmetto Charleston 4 Crossfire 7
1 8:50 am Field 2 U 15 , Pool Play Carolina Miners 7 2018 Red Devil Select RDU 3
12 8:50 am Field 3 U 13 , Pool Play Upstate Tigers 1 Lakeside 704 10
41 8:50 am Field 4 U 13 , Pool Play Top Left Loggerheads 2020 1 Forsyth Fury 7
44 8:50 am Field 5 U 13 , Pool Play Renegade Lacrosse 2 Fort Mill Fury 8
46 8:50 am Field 6 U 13 , Pool Play Red Devil Select RDU 9 LKN Alliance 4
1 8:50 am Field 7 U 11 A , Playoffs Crossfire 2 Carolina Miners 8
2 8:50 am Field 8 U 11 A , Playoffs Renegades Lacrosse 2 YLS Thunderhawks 6
44 9:00 am Field 3 HS B , Pool Play TEL 2017 7 Peak Lacrosse 1
29 9:40 am Field 1 U 13 , Pool Play Top Left Loggerheads 2019 12 LB3 Hornets 3
26 9:40 am Field 2 U 13 , Pool Play VICTORY Midlands 3 Carolina Miners 9
19 9:40 am Field 3 U 13 , Pool Play TEL 2019 12 Carolina Kings 1
12 9:40 am Field 4 U 11 B , Pool Play Top Left Flyers 4 Fort Mill Fury 10
7 9:40 am Field 5 U 11 B , Pool Play Red Devil Select DU 2 Durham Academy 4
4 9:40 am Field 6 U 11 B , Pool Play Renegades Lacrosse Blue 7 Carolina Kings 0
25 9:40 am Field 7 U 11 B , Pool Play West Wolverines 5 Top Left Loggerheads 21/22 9
16 9:40 am Field 8 U 11 B , Pool Play TEL 2021 3 LKN Alliance 5
1 10:00 am Field 1 HS A , Playoffs LB3 2 Green Falcons 9
18 10:00 am Field 2 HS B , Pool Play VICTORY Midlands 3 Lakeside 704 4
2 10:00 am Field 3 HS A , Playoffs Top Left Loggerheads 15/16 6 Crossfire 5
5 10:00 am Field 5 HS B , Pool Play Top Left Loggerheads 2017 15 Carolina Kings 3
9 10:30 am Field 1 U 15 , Pool Play YLS Thunderhawks 1 Crossfire 6
6 10:30 am Field 2 U 15 , Pool Play Team Palmetto HHI 3 Carolina Miners 9
21 10:30 am Field 4 U 15 , Pool Play Top Left Loggerheads 2018 0 SJ Black Storm 7
17 10:30 am Field 5 U 15 , Pool Play TEL 2018 8 Mauldin Renegades 0
15 10:30 am Field 6 U 15 , Pool Play Upstate Tigers 13 Carolina Kings 0
4 10:30 am Field 7 U 11 A , Playoffs Renegades Lacrosse 3 Crossfire 9
3 10:30 am Field 8 U 11 A , Playoffs YLS Thunderhawks 3 Carolina Miners 2
31 11:00 am Field 1 HS B , Pool Play Peak Lacrosse 11 Attack Dawgs 2
42 11:00 am Field 2 HS B , Pool Play Team Coastal Gators 2 ONS Lacrosse 4
10 11:00 am Field 3 HS B , Pool Play Red Devil HS Select 8 FCA Local Georgia 8
21 11:00 am Field 4 HS B , Pool Play Upstate Tigers Gold 10 Performance Edge 5
39 11:00 am Field 5 HS B , Pool Play Upstate Tigers Blue 7 LB3 8
1 11:20 am Field 1 U 13 , Consolation Games Peak Lacrosse 3 Palmetto Predators 4
2 11:20 am Field 2 U 13 , Consolation Games LKN Alliance 3 Carolina Brigade 8
3 11:20 am Field 3 U 13 , Consolation Games Renegade Lacrosse 4 VICTORY Midlands 5
4 11:20 am Field 4 U 13 , Consolation Games Upstate Tigers 4 Carolina Miners 5
5 11:20 am Field 5 U 13 , Consolation Games Top Left Loggerheads 2020 7 Team Palmetto Charleston 4
6 11:20 am Field 6 U 13 , Consolation Games LB3 Hornets 3 Red Devil Select RDU 11
7 11:20 am Field 7 U 13 , Consolation Games Crossfire 4 Forsyth Fury 5
1 11:20 am Field 8 U 9 , Pool Play Cyclones Lacrosse 6 Carolina Miners 0
1 12:00 pm Field 1 HS B , Consolation Games Attack Dawgs 1 Lakeside 704 11
2 12:00 pm Field 2 HS B , Consolation Games Carolina Kings 5 Upstate Tigers Blue 8
3 12:00 pm Field 3 HS A , Playoffs Top Left Loggerheads 15/16 6 Green Falcons 5
4 12:00 pm Field 4 HS A , Playoffs Crossfire 5 LB3 4
1 12:10 pm Field 1 U 13 , Playoffs TEL 2019 5 Top Left Loggerheads 2019 7
2 12:10 pm Field 2 U 13 , Playoffs Fort Mill Fury 3 Lakeside 704 6
1 12:10 pm Field 3 U 15 , Consolation Games YLS Thunderhawks 3 Top Left Loggerheads 2018 6
1 12:10 pm Field 4 U 11 B , Consolation Games TEL 2021 10 Top Left Flyers 1
2 12:10 pm Field 5 U 11 B , Consolation Games Renegades Lacrosse Blue 5 West Wolverines 9
3 12:10 pm Field 6 U 11 B , Consolation Games Team 24/7 U11 5 Red Devil Select DU 0
1 12:10 pm Field 7 U 11 B , Playoffs Top Left Loggerheads 21/22 2 Fort Mill Fury 5
2 12:10 pm Field 8 U 11 B , Playoffs Durham Academy 5 LKN Alliance 8
3 1:00 pm Field 1 HS B , Consolation Games Team Coastal Gators 2 FCA Local Georgia 11
4 1:00 pm Field 2 HS B , Consolation Games Performance Edge 5 Peak Lacrosse 7
2 1:00 pm Field 2 U 15 , Consolation Games Carolina Kings 1 Team Palmetto HHI 10
1 1:00 pm Field 3 HS B , Playoffs ONS Lacrosse 2 Top Left Loggerheads 2017 15
2 1:00 pm Field 4 HS B , Playoffs Red Devil HS Select 5 TEL 2017 2
3 1:00 pm Field 4 U 15 , Consolation Games Upstate Tigers 6 2018 Red Devil Select RDU 1
5 1:00 pm Field 5 HS B , Consolation Games LB3 3 Upstate Tigers Gold 7
1 1:00 pm Field 5 U 15 , Playoffs Carolina Miners 1 SJ Black Storm 7
2 1:00 pm Field 6 U 15 , Playoffs TEL 2018 7 Crossfire 3
9 1:00 pm Field 7 U 9 , Pool Play Team 24/7 U9 1 LKN Alliance 10
6 1:00 pm Field 8 U 9 , Pool Play Renegades Lacrosse 3 Cyclones Lacrosse 8
3 1:50 pm Field 7 U 13 , Playoffs Lakeside 704 8 Top Left Loggerheads 2019 6
3 1:50 pm Field 8 U 11 B , Playoffs LKN Alliance 4 Fort Mill Fury 5
3 2:15 pm Field 3 HS B , Playoffs Red Devil HS Select 0 Top Left Loggerheads 2017 11
1 2:40 pm Field 6 U 9 , Consolation Games Carolina Miners 1 Renegades Lacrosse 6
3 2:40 pm Field 7 U 15 , Playoffs TEL 2018 1 SJ Black Storm 9
1 2:40 pm Field 8 U 9 , Playoffs Cyclones Lacrosse 4 LKN Alliance 3