2016 Girls, Tier II - Burlington, VT

Mar 31 2016 – Apr 4 2016 · EDT

Thursday, March 31

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
1 8:00 am Cairns #1 14U , Pool Play Casco Bay ME 0 Potsdam Icestorm 4
5 8:00 am Cairns #2 14U , Pool Play Anchorage Northstars 5 Colorado Selects 0
9 8:00 am Leddy 14U , Pool Play St Albans 2 Montclair Blues 3
10 10:00 am Cairns #1 14U , Pool Play Steel City Selects 1 East Coast Wizards 1 3
14 10:00 am Cairns #2 14U , Pool Play Kensington Valley 3 Bruins 1
18 10:00 am Leddy 14U , Pool Play Lady Vipers 3 Middlesex Islanders2 0
1 12:00 pm Cairns #1 16U , Pool Play Concord Capitals 4 Brewster Lady Bulldogs 1
5 12:00 pm Cairns #2 16U , Pool Play Alaska All Stars 7 Colorado Roughriders 1
9 12:00 pm Leddy 16U , Pool Play Vermont Shamrocks 5 Brick Hockey Club 0
10 2:00 pm Cairns #1 16U , Pool Play Steel City Selects 0 East Coast Wizards 1 1
14 2:00 pm Cairns #2 16U , Pool Play Troy 4 Vikings 1
18 2:00 pm Leddy 16U , Pool Play NOVA Ice Dogs 0 Assabet 2 6
1 4:00 pm Cairns #1 19U , Pool Play CT Northern Lights 4 Skaneateles Lakers 0
5 4:00 pm Cairns #2 19U , Pool Play Alaska All Stars 2 Utah Lady Grizzlies 1
9 4:00 pm Leddy 19U , Pool Play Vermont Shamrocks 1 Princeton Tiger Lilies 0
10 6:00 pm Cairns #1 19U , Pool Play Steel City Selects 0 MA Spitfires 4
14 6:00 pm Cairns #2 19U , Pool Play Marquette 2 Sabres 1
18 6:00 pm Leddy 19U , Pool Play Lady Vipers 7 Team South Dakota 2

Friday, April 1

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
7 8:00 am Cairns #1 16U , Pool Play Brick Hockey Club 2 Concord Capitals 9
6 8:00 am Cairns #2 16U , Pool Play Colorado Roughriders 4 Vermont Shamrocks 3
2 8:00 am Leddy 16U , Pool Play Brewster Lady Bulldogs 4 Alaska All Stars 5
16 10:00 am Cairns #1 16U , Pool Play Assabet 2 4 Steel City Selects 2
15 10:00 am Cairns #2 16U , Pool Play Vikings 1 NOVA Ice Dogs 3
11 10:00 am Leddy 16U , Pool Play East Coast Wizards 1 2 Troy 0
7 12:00 pm Cairns #1 19U , Pool Play Princeton Tiger Lilies 0 CT Northern Lights 5
6 12:00 pm Cairns #2 19U , Pool Play Utah Lady Grizzlies 2 Vermont Shamrocks 3
2 12:00 pm Leddy 19U , Pool Play Skaneateles Lakers 1 Alaska All Stars 0
16 2:00 pm Cairns #1 19U , Pool Play Team South Dakota 3 Steel City Selects 0
15 2:00 pm Cairns #2 19U , Pool Play Sabres 1 Lady Vipers 4
11 2:00 pm Leddy 19U , Pool Play MA Spitfires 7 Marquette 0
7 4:00 pm Cairns #1 14U , Pool Play Montclair Blues 1 Casco Bay ME 4
6 4:00 pm Cairns #2 14U , Pool Play Colorado Selects 1 St Albans 2
2 4:00 pm Leddy 14U , Pool Play Potsdam Icestorm 2 Anchorage Northstars 3
16 6:00 pm Cairns #1 14U , Pool Play Middlesex Islanders2 1 Steel City Selects 2
15 6:00 pm Cairns #2 14U , Pool Play Bruins 4 Lady Vipers 1
11 6:00 pm Leddy 14U , Pool Play East Coast Wizards 1 6 Kensington Valley 0

Saturday, April 2

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
8 8:00 am Cairns #1 19U , Pool Play Alaska All Stars 2 Princeton Tiger Lilies 0
3 8:00 am Cairns #2 19U , Pool Play Vermont Shamrocks 3 Skaneateles Lakers 4
4 8:00 am Leddy 19U , Pool Play CT Northern Lights 2 Utah Lady Grizzlies 1
17 10:00 am Cairns #1 19U , Pool Play Marquette 0 Team South Dakota 5
12 10:00 am Cairns #2 19U , Pool Play Lady Vipers 0 MA Spitfires 2
13 10:00 am Leddy 19U , Pool Play Steel City Selects 0 Sabres 2
3 12:00 pm Cairns #1 14U , Pool Play St Albans 0 Potsdam Icestorm 6
8 12:00 pm Cairns #2 14U , Pool Play Anchorage Northstars 5 Montclair Blues 0
4 12:00 pm Leddy 14U , Pool Play Casco Bay ME 3 Colorado Selects 2
17 2:00 pm Cairns #1 14U , Pool Play Kensington Valley 4 Middlesex Islanders2 0
12 2:00 pm Cairns #2 14U , Pool Play Lady Vipers 1 East Coast Wizards 1 4
13 2:00 pm Leddy 14U , Pool Play Steel City Selects 3 Bruins 1
8 4:00 pm Cairns #1 16U , Pool Play Alaska All Stars 4 Brick Hockey Club 2
3 4:00 pm Cairns #2 16U , Pool Play Vermont Shamrocks 6 Brewster Lady Bulldogs 2
4 4:00 pm Leddy 16U , Pool Play Concord Capitals 4 Colorado Roughriders 1
17 6:00 pm Cairns #1 16U , Pool Play Troy 1 Assabet 2 2
12 6:00 pm Cairns #2 16U , Pool Play NOVA Ice Dogs 0 East Coast Wizards 1 2
13 6:00 pm Leddy 16U , Pool Play Steel City Selects 4 Vikings 0

Sunday, April 3

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
1 8:00 am Cairns #1 14U , Playoffs Bruins 1 Anchorage Northstars 0
3 8:00 am Cairns #2 14U , Playoffs St Albans 0 East Coast Wizards 1 4
2 8:00 am Essex 14U , Playoffs Casco Bay ME 3 Steel City Selects 2
4 8:00 am Leddy 14U , Playoffs Kensington Valley 2 Potsdam Icestorm 4
1 10:00 am Cairns #1 16U , Playoffs Troy 1 Concord Capitals 11
3 10:00 am Cairns #2 16U , Playoffs Colorado Roughriders 1 Assabet 2 4
2 10:00 am Essex 16U , Playoffs Vermont Shamrocks 0 East Coast Wizards 1 3
4 10:00 am Leddy 16U , Playoffs Steel City Selects 2 Alaska All Stars 3
1 12:00 pm Cairns #1 19U , Playoffs Sabres 0 CT Northern Lights 1
3 12:00 pm Cairns #2 19U , Playoffs Alaska All Stars 2 MA Spitfires 4
2 12:00 pm Essex 19U , Playoffs Skaneateles Lakers 6 Lady Vipers 5
4 12:00 pm Leddy 19U , Playoffs Team South Dakota 0 Vermont Shamrocks 2
5 4:00 pm Cairns #1 14U , Playoffs Bruins 3 Casco Bay ME 1
6 4:00 pm Cairns #2 14U , Playoffs Potsdam Icestorm 2 East Coast Wizards 1 3
6 6:00 pm Essex 16U , Playoffs Alaska All Stars 4 Assabet 2 2
5 6:30 pm Leddy 16U , Playoffs East Coast Wizards 1 6 Concord Capitals 0
5 7:00 pm Cairns #1 19U , Playoffs Skaneateles Lakers 1 CT Northern Lights 5
6 7:00 pm Cairns #2 19U , Playoffs Vermont Shamrocks 4 MA Spitfires 1

Monday, April 4

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
7 8:00 am Cairns #1 14U , Playoffs East Coast Wizards 1 2 Bruins 1
7 8:30 am Cairns #2 16U , Playoffs Alaska All Stars 1 East Coast Wizards 1 2
7 10:00 am Cairns #1 19U , Playoffs CT Northern Lights 1 Vermont Shamrocks 2