2019 Armstrong Boys Classic

Feb 9 2019 – Feb 10 2019 · CST

Saturday, February 9

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
2 8:00 am AHS 1 6B , Playoffs N. St. Paul 46 Wayzata 6White 40
1 8:00 am AHS 2 (Main) 6B , Playoffs Armstrong 34 Mendota Heights 47
3 8:00 am AHS 3 6B , Playoffs OMGBA 29 Eden Prairie 22
4 8:00 am AUX 4 6B , Playoffs Hopkins 45 Roseville Black 24
1 8:00 am AUX 5 6A , Playoffs Mound 35 Shakopee 39
1 8:00 am PMS 1(6) 4B , Playoffs Eden Prairie 31 OMGBA 12
2 8:00 am PMS 2(7) 4B , Playoffs Wayzata 30 Hopkins 10
1 9:00 am AHS 1 5A , Playoffs Elk River 42 Rogers 40
2 9:00 am AHS 2 (Main) 5A , Playoffs Roseville 22 OMGBA 44
3 9:00 am AHS 3 5A , Playoffs Orono 38 Conway Central 41
4 9:00 am AUX 4 5A , Playoffs Wayzata 52 Shakopee 28
2 9:00 am AUX 5 6A , Playoffs Eden Prairie 67 Elk River 29
3 9:00 am PMS 1(6) 4B , Playoffs Armstrong 35 Centennial 30
4 9:00 am PMS 2(7) 4B , Playoffs Shakopee 24 N. St. Paul 27
9 10:00 am AHS 1 6B , Playoffs Wayzata 6White 37 Armstrong 27
5 10:00 am AHS 2 (Main) 6B , Playoffs N. St. Paul 59 Mendota Heights 61
10 10:00 am AHS 3 6B , Playoffs Roseville Black 31 Eden Prairie 26
6 10:00 am AUX 4 6B , Playoffs Hopkins 23 OMGBA 30
3 10:00 am AUX 5 6A , Playoffs Hopkins 47 Wayzata 6Blue 30
5 10:00 am PMS 1(6) 4B , Playoffs Wayzata 18 Eden Prairie 23
9 10:00 am PMS 2(7) 4B , Playoffs Hopkins 34 OMGBA 18
2 11:00 am AHS 1 6C , Playoffs Hopkins 43 Elk River 21
1 11:00 am AHS 2 (Main) 6C , Playoffs Armstrong 1 Roseville White 0
3 11:00 am AHS 3 6C , Playoffs Centennial 20 OMGBA 41
4 11:00 am AUX 4 6C , Playoffs Shakopee 38 Roseville Silver 36
4 11:00 am AUX 5 6A , Playoffs Mayo 23 OMGBA 47
6 11:00 am PMS 1(6) 4B , Playoffs N. St. Paul 27 Armstrong 20
10 11:00 am PMS 2(7) 4B , Playoffs Shakopee 35 Centennial 19
9 12:00 pm AHS 1 5A , Playoffs Roseville 31 Rogers 42
1 12:00 pm AHS 2 (Main) 7A , Playoffs Roseville 38 Armstrong 40
10 12:00 pm AHS 3 5A , Playoffs Shakopee 25 Orono 49
5 12:00 pm AUX 4 5A , Playoffs OMGBA 32 Elk River 34
6 12:00 pm AUX 5 5A , Playoffs Wayzata 34 Conway Central 42
1 12:00 pm PMS 1(6) 4A , Playoffs Eden Prairie 46 Farview 23
2 12:00 pm PMS 2(7) 4A , Playoffs OMGBA 37 Elk River 36
4 1:00 pm AHS 1 7C , Playoffs Orono 32 OMGBA 35
1 1:00 pm AHS 2 (Main) 7C , Playoffs Armstrong 34 Elk River 15
3 1:00 pm AHS 3 7C , Playoffs Wayzata 32 Roseville 28
2 1:00 pm AUX 4 7C , Playoffs Shakopee 49 Hopkins 35
2 1:00 pm AUX 5 7A , Playoffs Wayzata 6Black 52 Shakopee 62
3 1:00 pm PMS 1(6) 4A , Playoffs Wayzata 38 Centennial 11
4 1:00 pm PMS 2(7) 4A , Playoffs Hopkins 13 Shakopee 35
10 2:00 pm AHS 1 6C , Playoffs Roseville Silver 41 Centennial 31
5 2:00 pm AHS 2 (Main) 6C , Playoffs Hopkins 38 Armstrong 28
9 2:00 pm AHS 3 6C , Playoffs Elk River 1 Roseville White 0
6 2:00 pm AUX 4 6C , Playoffs Shakopee 30 OMGBA 27
12 2:00 pm AUX 5 5A , Playoffs Shakopee 31 Roseville 28
5 2:00 pm PMS 1(6) 4A , Playoffs OMGBA 35 Eden Prairie 31
9 2:00 pm PMS 2(7) 4A , Playoffs Elk River 39 Farview 11
9 3:00 pm AHS 1 7C , Playoffs Hopkins 39 Elk River 42
5 3:00 pm AHS 2 (Main) 7C , Playoffs Shakopee 46 Armstrong 24
10 3:00 pm AHS 3 7C , Playoffs Orono 22 Roseville 54
6 3:00 pm AUX 4 7C , Playoffs OMGBA 21 Wayzata 34
3 3:00 pm AUX 5 7A , Playoffs Orono 42 Centennial 45
6 3:00 pm PMS 1(6) 4A , Playoffs Shakopee 50 Wayzata 43
10 3:00 pm PMS 2(7) 4A , Playoffs Hopkins 38 Centennial 17
2 4:00 pm AHS 1 7B , Playoffs Hopkins 31 N. St. Paul 54
1 4:00 pm AHS 2 (Main) 7B , Playoffs Armstrong 34 Elk River 44
3 4:00 pm AHS 3 7B , Playoffs OMGBA 33 Eden Prairie 41
4 4:00 pm AUX 4 7B , Playoffs Wayzata 36 Mound 15
4 4:00 pm AUX 5 7A , Playoffs Wayzata 7Black 52 Hopkins 55
1 4:00 pm PMS 1(6) 5B , Playoffs Armstrong 37 Elk River 21
2 4:00 pm PMS 2(7) 5B , Playoffs Hopkins 43 N. St. Paul 33
4 5:00 pm AHS 1 8C , Playoffs Shakopee 28 Wayzata 33
1 5:00 pm AHS 2 (Main) 8C , Playoffs Armstrong Gray 34 Roseville 42
2 5:00 pm AHS 3 8C , Playoffs OMGBA 44 Eden Prairie 19
3 5:00 pm AUX 4 8C , Playoffs Armstrong White 16 Hopkins 43
1 5:00 pm AUX 5 8A , Playoffs Wayzata 49 Orono 45
3 5:00 pm PMS 1(6) 5B , Playoffs OMGBA 39 Shakopee 20
4 5:00 pm PMS 2(7) 5B , Playoffs Wayzata 46 Eden Prairie 33
2 6:00 pm AHS 1 8B , Playoffs Shakopee 49 Hopkins 21
1 6:00 pm AHS 2 (Main) 8B , Playoffs Armstrong 36 Elk River 38
3 6:00 pm AHS 3 8B , Playoffs Eden Prairie 25 OMGBA 26
4 6:00 pm AUX 4 8B , Playoffs N. St. Paul 32 Wayzata 48
2 6:00 pm AUX 5 8A , Playoffs Shakopee 46 OMGBA 41
1 6:00 pm PMS 1(6) 5C , Playoffs Armstrong 22 Roseville 43
2 6:00 pm PMS 2(7) 5C , Playoffs Elk River 23 Shakopee 30
9 7:00 pm AHS 1 7B , Playoffs Hopkins 50 Armstrong 43
3 7:00 pm AHS 2 (Main) 8A , Playoffs Armstrong 41 Roseville 38
10 7:00 pm AHS 3 7B , Playoffs Mound 20 OMGBA 48
5 7:00 pm AUX 4 7B , Playoffs N. St. Paul 34 Elk River 12
6 7:00 pm AUX 5 7B , Playoffs Wayzata 39 Eden Prairie 22
3 7:00 pm PMS 1(6) 5C , Playoffs Hopkins 25 OMGBA 32
4 7:00 pm PMS 2(7) 5C , Playoffs Orono 31 Wayzata 16
9 8:00 pm AHS 1 8C , Playoffs Eden Prairie 41 Armstrong Gray 45
6 8:00 pm AHS 2 (Main) 8C , Playoffs Wayzata 36 Hopkins 50
10 8:00 pm AHS 3 8C , Playoffs Shakopee 52 Armstrong White 35
5 8:00 pm AUX 4 8C , Playoffs OMGBA 49 Roseville 31
4 8:00 pm AUX 5 8A , Playoffs Elk River 44 Hopkins 46
5 8:00 pm PMS 1(6) 5C , Playoffs Shakopee 25 Roseville 27
9 8:00 pm PMS 2(7) 5C , Playoffs Elk River 37 Armstrong 33
9 9:00 pm AHS 1 8B , Playoffs Hopkins 49 Armstrong 40
5 9:00 pm AHS 2 (Main) 8B , Playoffs Shakopee 52 Elk River 26
10 9:00 pm AHS 3 8B , Playoffs N. St. Paul 42 Eden Prairie 23
6 9:00 pm AUX 4 8B , Playoffs Wayzata 36 OMGBA 12
12 9:00 pm AUX 5 7B , Playoffs Mound 32 Armstrong 44
10 9:00 pm PMS 1(6) 5C , Playoffs Wayzata 48 Hopkins 25
6 9:00 pm PMS 2(7) 5C , Playoffs Orono 23 OMGBA 18

Sunday, February 10

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
12 8:00 am AHS 1 6B , Playoffs Eden Prairie 32 Armstrong 33
7 8:00 am AHS 2 (Main) 5A , Playoffs Conway Central 46 Elk River 42
11 8:00 am AHS 3 5A , Playoffs Orono 39 Rogers 20
8 8:00 am AUX 4 6B , Playoffs Hopkins 32 N. St. Paul 47
11 8:00 am AUX 5 6B , Playoffs Roseville Black 46 Wayzata 6White 45
12 8:00 am PMS 1(6) 4B , Playoffs Centennial 33 OMGBA 22
11 8:00 am PMS 2(7) 4B , Playoffs Shakopee 38 Hopkins 30
9 9:05 am AHS 1 6A , Playoffs Elk River 26 Mound 38
7 9:05 am AHS 2 (Main) 6C , Playoffs Shakopee 32 Hopkins 33
10 9:05 am AHS 3 6A , Playoffs Mayo 33 Wayzata 6Blue 50
6 9:05 am AUX 4 6A , Playoffs OMGBA 44 Hopkins 60
5 9:05 am AUX 5 6A , Playoffs Eden Prairie 55 Shakopee 22
7 9:05 am PMS 1(6) 4B , Playoffs N. St. Paul 24 Eden Prairie 22
8 9:05 am PMS 2(7) 4B , Playoffs Armstrong 13 Wayzata 45
10 10:10 am AHS 1 7A , Playoffs Wayzata 7Black 57 Orono 20
7 10:10 am AHS 2 (Main) 6B , Playoffs OMGBA 32 Mendota Heights 38
9 10:10 am AHS 3 7A , Playoffs Wayzata 6Black 60 Roseville 39
5 10:10 am AUX 4 7A , Playoffs Shakopee 65 Armstrong 47
6 10:10 am AUX 5 7A , Playoffs Hopkins 47 Centennial 24
5 10:10 am PMS 1(6) 5B , Playoffs Hopkins 34 Armstrong 27
6 10:10 am PMS 2(7) 5B , Playoffs Wayzata 36 OMGBA 22
12 11:15 am AHS 1 7C , Playoffs Orono 27 Hopkins 39
7 11:15 am AHS 2 (Main) 6A , Playoffs Hopkins 46 Eden Prairie 40
12 11:15 am AHS 3 6A , Playoffs Mayo 44 Elk River 34
8 11:15 am AUX 4 6A , Playoffs OMGBA 40 Shakopee 30
11 11:15 am AUX 5 6A , Playoffs Wayzata 6Blue 39 Mound 37
9 11:15 am PMS 1(6) 5B , Playoffs N. St. Paul 27 Elk River 29
10 11:15 am PMS 2(7) 5B , Playoffs Eden Prairie 38 Shakopee 18
8 12:20 pm AHS 1 5A , Playoffs Wayzata 41 OMGBA 25
7 12:20 pm AHS 2 (Main) 7A , Playoffs Hopkins 53 Shakopee 61
12 12:20 pm AHS 3 7A , Playoffs Orono 36 Roseville 44
11 12:20 pm AUX 4 7A , Playoffs Wayzata 7Black 60 Wayzata 6Black 44
8 12:20 pm AUX 5 7A , Playoffs Centennial 41 Armstrong 48
7 12:20 pm PMS 1(6) 5B , Playoffs Wayzata 49 Hopkins 22
8 12:20 pm PMS 2(7) 5B , Playoffs OMGBA 39 Armstrong 22
9 1:25 pm AHS 1 8A , Playoffs OMGBA 48 Orono 40
7 1:25 pm AHS 2 (Main) 7B , Playoffs Wayzata 39 N. St. Paul 37
10 1:25 pm AHS 3 8A , Playoffs Elk River 48 Roseville 40
5 1:25 pm AUX 4 8A , Playoffs Shakopee 36 Wayzata 48
6 1:25 pm AUX 5 8A , Playoffs Hopkins 59 Armstrong 47
11 1:25 pm PMS 1(6) 5B , Playoffs Eden Prairie 34 Elk River 26
12 1:25 pm PMS 2(7) 5B , Playoffs Shakopee 34 N. St. Paul 36
11 2:30 pm AHS 1 7C , Playoffs Roseville 45 Elk River 33
7 2:30 pm AHS 2 (Main) 7C , Playoffs Wayzata 32 Shakopee 43
12 2:30 pm AHS 3 6C , Playoffs Centennial 1 Roseville White 0
11 2:30 pm AUX 4 7B , Playoffs OMGBA 56 Hopkins 40
8 2:30 pm AUX 5 6C , Playoffs OMGBA 42 Armstrong 16
12 2:30 pm PMS 1(6) 4A , Playoffs Centennial 27 Farview 36
11 2:30 pm PMS 2(7) 4A , Playoffs Hopkins 22 Elk River 23
11 3:35 pm AHS 1 6C , Playoffs Roseville Silver 26 Elk River 24
7 3:35 pm AHS 2 (Main) 8A , Playoffs Hopkins 47 Wayzata 51
12 3:35 pm AHS 3 8A , Playoffs Roseville 43 Orono 39
11 3:35 pm AUX 4 8A , Playoffs Elk River 30 OMGBA 56
8 3:35 pm AUX 5 8A , Playoffs Armstrong 45 Shakopee 49
7 3:35 pm PMS 1(6) 4A , Playoffs Shakopee 45 OMGBA 25
8 3:35 pm PMS 2(7) 4A , Playoffs Wayzata 36 Eden Prairie 29
11 4:40 pm AHS 1 8C , Playoffs Shakopee 48 Armstrong Gray 45
7 4:40 pm AHS 2 (Main) 8B , Playoffs Wayzata 41 Shakopee 21
11 4:40 pm AHS 3 8B , Playoffs N. St. Paul 49 Hopkins 22
8 4:40 pm AUX 4 7C , Playoffs OMGBA 32 Armstrong 34
8 4:40 pm AUX 5 7B , Playoffs Eden Prairie 34 Elk River 33
11 4:40 pm PMS 1(6) 5C , Playoffs Wayzata 25 Elk River 24
12 4:40 pm PMS 2(7) 5C , Playoffs Hopkins 41 Armstrong 37
12 5:45 pm AHS 1 8B , Playoffs Eden Prairie 57 Armstrong 37
7 5:45 pm AHS 2 (Main) 8C , Playoffs Hopkins 15 OMGBA 37
12 5:45 pm AHS 3 8C , Playoffs Armstrong White 33 Eden Prairie 40
8 5:45 pm AUX 4 8C , Playoffs Wayzata 29 Roseville 33
8 5:45 pm AUX 5 8B , Playoffs OMGBA 47 Elk River 20
7 5:45 pm PMS 1(6) 5C , Playoffs Orono 25 Roseville 27
8 5:45 pm PMS 2(7) 5C , Playoffs OMGBA 38 Shakopee 15