Walleye Chop 2019

May 10 2019 – May 12 2019 · CST

Friday, May 10

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
4 3:20 pm Super Rink 1 Whitefish , Pool Play CTR Stars 2 IceHoles D 7
10 3:20 pm Super Rink 4 Whitefish , Pool Play SHLers 9 Grey Ducks 3
7 4:00 pm Super Rink 2 Whitefish , Pool Play Geri Hatricks 4 The Peter North Stars 6
1 4:00 pm Super Rink 6 Bass , Pool Play TC Nanooks 5 Moosemen 3
1 4:00 pm Super Rink 8 Mooneye , Pool Play Minnesota Mean 2 2 Minnesota Mean 1 2
1 4:30 pm Super Rink 1 Carp , Pool Play Beached Whales 2 Ancorail 5
10 4:30 pm Super Rink 4 Carp , Pool Play SotaStick Moosemen 7 Skategoats and Friends 0
7 4:30 pm Super Rink 5 Sunfish , Pool Play Warriors 2 Tailgators 3
1 4:30 pm Super Rink 7 Salmon , Pool Play No Cups 0 Hintoes Heroes 3
1 5:10 pm Super Rink 2 Whitefish , Pool Play Pine Riders 3 Aaron & Friends 1
4 5:10 pm Super Rink 6 Bass , Pool Play Eskimo Bros 1 Dave's Disappointment 1
6 5:10 pm Super Rink 8 Mooneye , Pool Play Minnesota Meanies 4 Minnesota Mean 3 4
4 5:40 pm Super Rink 1 Carp , Pool Play Mastodons 4 Hat Trick Hockey 5
7 5:40 pm Super Rink 4 Carp , Pool Play Stingrays 6 Shower Beers 3
10 5:40 pm Super Rink 5 Sunfish , Pool Play Moose Tracks 0 Avalanche 5
12 5:40 pm Super Rink 7 Salmon , Pool Play Stick Magnets 6 Regroup 1
6 6:20 pm Super Rink 2 Northern Pike , Pool Play Scoregasms 6 JRs Bar 1
1 6:20 pm Super Rink 3 Steelhead , Pool Play PHIL 0 SotaStick Enforcers 2
10 6:20 pm Super Rink 6 Bass , Pool Play Dirty White Boys 2 No Name 9
7 6:20 pm Super Rink 8 Mooneye , Pool Play Saints & Sinners 3 Ole Piper Chiefs 10
6 6:50 pm Super Rink 1 Catfish , Pool Play Bisons 4 Bearsox 6
6 6:50 pm Super Rink 4 Muskie , Pool Play Palm CRE 6 Greasy Mitts 7
6 6:50 pm Super Rink 5 Bowfin , Pool Play Ligers 7 Retired Royals 4
7 6:50 pm Super Rink 7 Salmon , Pool Play Higher Notes 2 Flyers 3
1 7:30 pm Super Rink 2 Northern Pike , Pool Play MN Rangers 1 Lumberhacks 2
4 7:30 pm Super Rink 3 Steelhead , Pool Play Sugar Gliders 7 Federal 0
7 7:30 pm Super Rink 6 Bass , Pool Play Team Assassin 6 Shooting Blanks 6
12 7:30 pm Super Rink 8 Mooneye , Pool Play Pigeon Stew 4 Maroons 6
1 8:00 pm Super Rink 1 Catfish , Pool Play Bucks of Thunder 5 Bemidji Oldtimers 4
1 8:00 pm Super Rink 4 Muskie , Pool Play Dave's Sport Shop 8 Moonlight Bay Marauders 7
1 8:00 pm Super Rink 5 Bowfin , Pool Play Chix with Stix 7 Lions 3
6 8:00 pm Super Rink 7 Salmon , Pool Play Mustangs 1 HULC 6
1 8:40 pm Super Rink 2 Eelpout , Pool Play Buffalo House 9 Tiger Bay 2
10 8:40 pm Super Rink 3 Steelhead , Pool Play Pantowners 0 Mooseknuckles 7
1 8:40 pm Super Rink 6 Sturgeon , Pool Play Fighting Sue 1 YOU GOAL GIRL! 2
1 8:40 pm Super Rink 8 Bluegill , Pool Play Healthy Scratches 2 The Blues 1
1 9:10 pm Super Rink 1 Bullhead , Pool Play Blattner Energy 1 The Loonatics 5
7 9:10 pm Super Rink 4 Bullhead , Pool Play Team CSWS 2 Iceholes C 4
4 9:10 pm Super Rink 5 Sunfish , Pool Play Whiskey Tango Foxtrot 1 Pucking Awesome 3
6 9:10 pm Super Rink 7 Eelpout , Pool Play El Nino HC 2 B.H. Three 8
7 9:50 pm Super Rink 2 Eelpout , Pool Play Shark Bait 3 Tabarnak 10
7 9:50 pm Super Rink 3 Steelhead , Pool Play Team Name 1 Swayze Express 7
6 9:50 pm Super Rink 6 Sturgeon , Pool Play Thunderbirds 5 Loonachicks 0
6 9:50 pm Super Rink 8 Bluegill , Pool Play Northern Enforcers 3 Duluth Reign 3
4 10:20 pm Super Rink 1 Bullhead , Pool Play Team Poland 2 Lumberjacks 2
10 10:20 pm Super Rink 4 Bullhead , Pool Play Jager Bombs 4 Mullet Mayhem 8
1 10:20 pm Super Rink 5 Sunfish , Pool Play SISU Warriors 6 Lotzza Hotzza 0
12 10:20 pm Super Rink 7 Eelpout , Pool Play Monster Squad 1 THE BUZZ 8

Saturday, May 11

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
5 8:20 am Super Rink 2 Bass , Pool Play Dave's Disappointment 5 High Life 2.0 2
2 8:20 am Super Rink 3 Steelhead , Pool Play SotaStick Enforcers 1 Team Harold 2
4 8:20 am Super Rink 6 Eelpout , Pool Play B.H. Three 5 Buffalo House 2
3 8:20 am Super Rink 8 Eelpout , Pool Play Tiger Bay 3 El Nino HC 5
2 8:40 am Super Rink 1 Carp , Pool Play Ancorail 4 SotaStick Irish 1
5 8:40 am Super Rink 4 Whitefish , Pool Play IceHoles D 5 Shooters Bar and Grill 3
8 8:40 am Super Rink 5 Whitefish , Pool Play The Peter North Stars 3 Zambronies 3
2 8:40 am Super Rink 7 Whitefish , Pool Play Aaron & Friends 6 Hockey Zone 1
2 9:30 am Super Rink 2 Bass , Pool Play Moosemen 0 Extra Sauce 0
5 9:30 am Super Rink 3 Steelhead , Pool Play Federal 1 Hecktors Homies 8
10 9:30 am Super Rink 6 Eelpout , Pool Play THE BUZZ 1 Shark Bait 1
9 9:30 am Super Rink 8 Eelpout , Pool Play Tabarnak 6 Monster Squad 2
5 9:50 am Super Rink 1 Carp , Pool Play Hat Trick Hockey 6 Sharks 2
4 9:50 am Super Rink 4 Muskie , Pool Play Greasy Mitts 2 Dave's Sport Shop 4
11 9:50 am Super Rink 5 Whitefish , Pool Play Grey Ducks 0 Fireside Pizza 5
11 9:50 am Super Rink 7 Carp , Pool Play Skategoats and Friends 0 SotaStick Highlanders 7
8 10:40 am Super Rink 2 Bass , Pool Play Shooting Blanks 3 Gopher Bar 4
4 10:40 am Super Rink 3 Northern Pike , Pool Play MN Rangers 5 JRs Bar 3
9 10:40 am Super Rink 6 Bullhead , Pool Play Wolves of 9th Street 7 Team CSWS 1
4 10:40 am Super Rink 8 Salmon , Pool Play HULC 3 No Cups 1
4 11:00 am Super Rink 1 Catfish , Pool Play Bearsox 3 Bucks of Thunder 3
3 11:00 am Super Rink 4 Muskie , Pool Play Moonlight Bay Marauders 2 Palm CRE 9
3 11:00 am Super Rink 5 Bullhead , Pool Play Point Beer Classics 8 Blattner Energy 2
8 11:00 am Super Rink 7 Carp , Pool Play Shower Beers 5 Gucci Gang Gucci Gang Gucci Gang 3
11 11:50 am Super Rink 2 Bass , Pool Play No Name 4 Rice Street Rockers III 7
3 11:50 am Super Rink 3 Northern Pike , Pool Play Lumberhacks 4 Scoregasms 3
12 11:50 am Super Rink 6 Bullhead , Pool Play Scotts Thots 6 Jager Bombs 3
3 11:50 am Super Rink 8 Salmon , Pool Play Hintoes Heroes 3 Mustangs 0
3 12:10 pm Super Rink 1 Catfish , Pool Play Bemidji Oldtimers 5 Bisons 4
4 12:10 pm Super Rink 4 Mooneye , Pool Play Minnesota Mean 3 1 Minnesota Mean 2 4
6 12:10 pm Super Rink 5 Bullhead , Pool Play The Pipelayers 4 Team Poland 1
11 12:10 pm Super Rink 7 Steelhead , Pool Play Mooseknuckles 8 Brown Trouts 4
3 1:00 pm Super Rink 2 Steelhead , Pool Play Team Harold 2 PHIL 2
3 1:00 pm Super Rink 3 Whitefish , Pool Play Hockey Zone 3 Pine Riders 6
2 1:00 pm Super Rink 6 Eelpout , Pool Play Tiger Bay 1 B.H. Three 8
8 1:00 pm Super Rink 8 Sunfish , Pool Play Tailgators 4 Mother Puckers 1
4 1:20 pm Super Rink 1 Bluegill , Pool Play The Mighty Drunks 2 Northern Enforcers 0
3 1:20 pm Super Rink 4 Mooneye , Pool Play Minnesota Mean 1 2 Minnesota Meanies 8
4 1:20 pm Super Rink 5 Bowfin , Pool Play Retired Royals 3 Chix with Stix 10
8 1:20 pm Super Rink 7 Steelhead , Pool Play Swayze Express 7 Ice Jacks 3
6 2:10 pm Super Rink 2 Steelhead , Pool Play Hecktors Homies 7 Sugar Gliders 6
6 2:10 pm Super Rink 3 Whitefish , Pool Play Shooters Bar and Grill 7 CTR Stars 3
5 2:10 pm Super Rink 6 Eelpout , Pool Play Buffalo House 1 El Nino HC 5
11 2:10 pm Super Rink 8 Sunfish , Pool Play Avalanche 6 Billy's 1
2 2:30 pm Super Rink 1 Bluegill , Pool Play Frozen Stiffs 6 Healthy Scratches 4
9 2:30 pm Super Rink 4 Whitefish , Pool Play Zambronies 3 Geri Hatricks 10
3 2:30 pm Super Rink 5 Bowfin , Pool Play Lions 1 Ligers 7
8 2:30 pm Super Rink 7 Eelpout , Pool Play Tabarnak 4 THE BUZZ 7
3 3:20 pm Super Rink 2 Bass , Pool Play Extra Sauce 2 TC Nanooks 4
9 3:20 pm Super Rink 3 Bass , Pool Play Gopher Bar 7 Team Assassin 3
3 3:20 pm Super Rink 6 Carp , Pool Play SotaStick Irish 2 Beached Whales 2
4 3:20 pm Super Rink 8 Sturgeon , Pool Play The EH Team 4 Thunderbirds 2
2 3:40 pm Super Rink 1 Sunfish , Pool Play Lotzza Hotzza 1 Divas 2
12 3:40 pm Super Rink 4 Whitefish , Pool Play Fireside Pizza 1 SHLers 6
10 3:40 pm Super Rink 5 Mooneye , Pool Play Maroons 8 Saints & Sinners 1
11 3:40 pm Super Rink 7 Eelpout , Pool Play Shark Bait 3 Monster Squad 5
6 4:30 pm Super Rink 2 Bass , Pool Play High Life 2.0 1 Eskimo Bros 4
12 4:30 pm Super Rink 3 Bass , Pool Play Rice Street Rockers III 7 Dirty White Boys 1
6 4:30 pm Super Rink 6 Carp , Pool Play Sharks 2 Mastodons 8
2 4:30 pm Super Rink 8 Sturgeon , Pool Play Texas Stampede 2 Fighting Sue 1
5 4:50 pm Super Rink 1 Sunfish , Pool Play Pucking Awesome 0 Floyds Hammers 4
2 4:50 pm Super Rink 4 Muskie , Pool Play Moonlight Bay Marauders 0 Greasy Mitts 7
9 4:50 pm Super Rink 5 Mooneye , Pool Play Ole Piper Chiefs 7 Pigeon Stew 0
10 4:50 pm Super Rink 7 Salmon , Pool Play Regroup 0 Higher Notes 3
12 5:40 pm Super Rink 2 Steelhead , Pool Play Pantowners 7 Brown Trouts 7
2 5:40 pm Super Rink 3 Northern Pike , Pool Play Lumberhacks 7 JRs Bar 3
12 5:40 pm Super Rink 6 Carp , Pool Play SotaStick Highlanders 5 SotaStick Moosemen 2
9 5:40 pm Super Rink 8 Sunfish , Pool Play Mother Puckers 3 Warriors 3
2 6:00 pm Super Rink 1 Catfish , Pool Play Bemidji Oldtimers 3 Bearsox 9
5 6:00 pm Super Rink 4 Muskie , Pool Play Dave's Sport Shop 3 Palm CRE 8
2 6:00 pm Super Rink 5 Salmon , Pool Play Hintoes Heroes 1 HULC 1
9 6:00 pm Super Rink 7 Salmon , Pool Play Flyers 3 Stick Magnets 2
9 6:50 pm Super Rink 2 Steelhead , Pool Play Ice Jacks 3 Team Name 2
5 6:50 pm Super Rink 3 Northern Pike , Pool Play MN Rangers 1 Scoregasms 3
9 6:50 pm Super Rink 6 Carp , Pool Play Gucci Gang Gucci Gang Gucci Gang 5 Stingrays 7
12 6:50 pm Super Rink 8 Sunfish , Pool Play Billy's 5 Moose Tracks 3
5 7:10 pm Super Rink 1 Catfish , Pool Play Bucks of Thunder 4 Bisons 1
2 7:10 pm Super Rink 4 Bullhead , Pool Play The Loonatics 3 Point Beer Classics 2
5 7:10 pm Super Rink 5 Salmon , Pool Play No Cups 3 Mustangs 0
8 7:10 pm Super Rink 7 Bullhead , Pool Play Iceholes C 8 Wolves of 9th Street 3
5 8:00 pm Super Rink 2 Bowfin , Pool Play Chix with Stix 5 Ligers 5
2 8:00 pm Super Rink 3 Bowfin , Pool Play Lions 5 Retired Royals 2
11 8:00 pm Super Rink 6 Bullhead , Pool Play Mullet Mayhem 6 Scotts Thots 5
2 8:00 pm Super Rink 8 Mooneye , Pool Play Minnesota Mean 1 6 Minnesota Mean 3 6
5 8:20 pm Super Rink 1 Mooneye , Pool Play Minnesota Mean 2 1 Minnesota Meanies 7
5 8:20 pm Super Rink 4 Bullhead , Pool Play Lumberjacks 4 The Pipelayers 4
6 8:20 pm Super Rink 5 Sunfish , Pool Play Floyds Hammers 0 Whiskey Tango Foxtrot 2
5 8:20 pm Super Rink 7 Sturgeon , Pool Play Loonachicks 2 The EH Team 8
11 9:10 pm Super Rink 2 Mooneye , Pool Play Pigeon Stew 2 Saints & Sinners 2
8 9:10 pm Super Rink 3 Mooneye , Pool Play Ole Piper Chiefs 0 Maroons 6
8 9:10 pm Super Rink 6 Salmon , Pool Play Regroup 1 Flyers 8
3 9:10 pm Super Rink 8 Sunfish , Pool Play Divas 0 SISU Warriors 4
5 9:30 pm Super Rink 1 Bluegill , Pool Play Duluth Reign 1 The Mighty Drunks 3
3 9:30 pm Super Rink 4 Bluegill , Pool Play Frozen Stiffs 2 The Blues 1
11 9:30 pm Super Rink 5 Salmon , Pool Play Stick Magnets 1 Higher Notes 1
3 9:30 pm Super Rink 7 Sturgeon , Pool Play Texas Stampede 2 YOU GOAL GIRL! 0

Sunday, May 12

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
1 8:00 am Super Rink 1 Whitefish , Playoffs IceHoles D 2 Pine Riders 5
2 8:00 am Super Rink 4 Whitefish , Playoffs SHLers 7 The Peter North Stars 5
1 8:00 am Super Rink 5 Sturgeon , Playoffs Thunderbirds 0 Texas Stampede 1
2 8:00 am Super Rink 7 Sturgeon , Playoffs YOU GOAL GIRL! 1 The EH Team 7
1 8:20 am Super Rink 6 Sunfish , Playoffs Floyds Hammers 1 SISU Warriors 7
1 8:40 am Super Rink 2 Steelhead , Playoffs Hecktors Homies 8 Team Harold 0
2 8:40 am Super Rink 3 Steelhead , Playoffs Mooseknuckles 2 Swayze Express 4
2 8:40 am Super Rink 8 Sunfish , Playoffs Avalanche 4 Tailgators 2
1 9:10 am Super Rink 1 Carp , Playoffs Hat Trick Hockey 4 Ancorail 2
2 9:10 am Super Rink 4 Carp , Playoffs SotaStick Highlanders 3 Stingrays 4
1 9:10 am Super Rink 5 Bullhead , Playoffs The Pipelayers 2 The Loonatics 4
2 9:10 am Super Rink 7 Bullhead , Playoffs Mullet Mayhem 10 Iceholes C 5
2 9:30 am Super Rink 6 Whitefish , Third Place Shooters Bar and Grill 4 Aaron & Friends 7
1 9:50 am Super Rink 2 Bluegill , Playoffs Northern Enforcers 1 Frozen Stiffs 6
2 9:50 am Super Rink 3 Bluegill , Playoffs Healthy Scratches 4 The Mighty Drunks 5
1 9:50 am Super Rink 8 Whitefish , Third Place Geri Hatricks 3 Fireside Pizza 9
1 10:20 am Super Rink 1 Bass , Playoffs Eskimo Bros 2 TC Nanooks 5
2 10:20 am Super Rink 4 Bass , Playoffs Rice Street Rockers III 5 Gopher Bar 1
1 10:20 am Super Rink 5 Bullhead , Third Place Wolves of 9th Street 5 Scotts Thots 10
2 10:20 am Super Rink 7 Bullhead , Third Place Point Beer Classics 11 Lumberjacks 6
1 10:40 am Super Rink 6 Carp , Third Place SotaStick Moosemen 5 Shower Beers 3
1 11:00 am Super Rink 2 Salmon , Championship Flyers 0 Hintoes Heroes 2
1 11:00 am Super Rink 3 Bowfin , Championship Ligers 2 Chix with Stix 6
2 11:00 am Super Rink 8 Bass , Third Place Extra Sauce 5 Dave's Disappointment 7
1 11:30 am Super Rink 1 Catfish , Championship Bearsox 6 Bucks of Thunder 2
1 11:30 am Super Rink 4 Muskie , Championship Palm CRE 2 Greasy Mitts 5
1 11:30 am Super Rink 5 Eelpout , Championship THE BUZZ 4 B.H. Three 6
2 11:30 am Super Rink 7 Carp , Third Place Mastodons 5 SotaStick Irish 2
3 11:50 am Super Rink 6 Sunfish , Playoffs Avalanche 2 SISU Warriors 6
3 12:10 pm Super Rink 2 Sturgeon , Playoffs The EH Team 1 Texas Stampede 2
3 12:10 pm Super Rink 3 Carp , Playoffs Stingrays 4 Hat Trick Hockey 7
3 12:10 pm Super Rink 8 Steelhead , Playoffs Swayze Express 1 Hecktors Homies 8
1 12:40 pm Super Rink 1 Mooneye , Championship Maroons 1 Minnesota Meanies 6
1 12:40 pm Super Rink 4 Northern Pike , Championship Scoregasms 3 Lumberhacks 1
1 12:40 pm Super Rink 5 Whitefish , Consolation CTR Stars Hockey Zone
1 12:40 pm Super Rink 7 Bass , Third Place Shooting Blanks No Name
2 1:00 pm Super Rink 6 Bass , Consolation Dirty White Boys 0 Team Assassin 1
3 1:20 pm Super Rink 2 Bluegill , Playoffs The Mighty Drunks Frozen Stiffs
2 1:20 pm Super Rink 3 Whitefish , Consolation Zambronies 5 Grey Ducks 5
2 1:20 pm Super Rink 8 Steelhead , Third Place Sugar Gliders 4 SotaStick Enforcers 5
3 1:50 pm Super Rink 1 Whitefish , Playoffs SHLers 4 Pine Riders 2
3 1:50 pm Super Rink 4 Bullhead , Playoffs Mullet Mayhem 3 The Loonatics 8
2 1:50 pm Super Rink 5 Sunfish , Third Place Whiskey Tango Foxtrot Divas
1 1:50 pm Super Rink 7 Bass , Consolation High Life 2.0 Moosemen
1 2:10 pm Super Rink 6 Bluegill , Consolation Duluth Reign 2 The Blues 3
3 2:30 pm Super Rink 2 Bass , Playoffs Rice Street Rockers III 4 TC Nanooks 3
1 2:30 pm Super Rink 3 Sturgeon , Consolation Loonachicks 0 Fighting Sue 0
1 2:30 pm Super Rink 8 Steelhead , Third Place Ice Jacks 8 Pantowners 1
1 3:00 pm Super Rink 1 Carp , Consolation Sharks 4 Beached Whales 8
2 3:00 pm Super Rink 4 Carp , Consolation Skategoats and Friends 0 Gucci Gang Gucci Gang Gucci Gang 7
1 3:00 pm Super Rink 5 Sunfish , Third Place Warriors Billy's
2 3:00 pm Super Rink 7 Steelhead , Consolation Brown Trouts 0 Team Name 3
1 3:40 pm Super Rink 2 Bullhead , Consolation Team Poland 6 Blattner Energy 3
2 3:40 pm Super Rink 3 Bullhead , Consolation Jager Bombs 3 Team CSWS 0
1 3:40 pm Super Rink 8 Steelhead , Consolation Federal 2 PHIL 7
1 4:10 pm Super Rink 4 Sunfish , Consolation Pucking Awesome 1 Lotzza Hotzza 2
2 4:10 pm Super Rink 5 Sunfish , Consolation Moose Tracks Mother Puckers