Art Von 2019

Aug 2 2019 – Aug 4 2019 · CDT

Friday, August 2

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
11 8:00 am Como - Upper 11U , Pool Play Cloquet AA - 11U 20 Duluth A - 11U 6
1 8:00 am Lake Park - Field B 13U , Pool Play Esko - 13U 7 Duluth AAA - 13U 1
1 8:00 am Lake Park - Field C 12U , Pool Play Sandlot - 12U 13 Duluth A - 12U 3
1 8:00 am Lake Park - Field D 11U , Pool Play Hermantown AAA - 11U 16 Eastern - 11U 3
2 9:00 am Art Von 14U , Pool Play Proctor/Superior - 14U 4 Duluth AAA - 14U 5
1 9:00 am Lake Park - Field A 10U , Pool Play Proctor AA - 10U 0 Duluth AAA - 10U 16
18 10:00 am Como - Upper 11U , Pool Play Thunder Bay - 11U 14 Superior AA - 11U 16
7 10:00 am Lake Park - Field B 13U , Pool Play Duluth AA - 13U 0 Hermantown AAA - 13U 10
7 10:00 am Lake Park - Field C 12U , Pool Play Hayward - 12U 5 Thunder Bay - 12U 4
8 10:00 am Lake Park - Field D 11U , Pool Play Duluth AA - 11U 5 Proctor AA - 11U 15
7 10:00 am Lake Park - Field E 10U , Pool Play Superior AA - 10U 2 Cloquet AA - 10U 13
6 11:00 am Lake Park - Field A 10U , Pool Play Thunder Bay - 10U 25 Duluth All Stars - 10U 9
17 11:15 am Art Von 14U , Pool Play Northwestern - 14U 5 Hermantown AAA - 14U 6
14 12:00 pm Como - Upper 11U , Pool Play Bemidji - 11U 11 Duluth A - 11U 1
6 12:00 pm Lake Park - Field B 13U , Pool Play War Eagles - 13U 12 Chaska - 13U 3
6 12:00 pm Lake Park - Field C 12U , Pool Play War Eagles - 12U 4 Kandi Esox - 12U 5
4 12:00 pm Lake Park - Field D 11U , Pool Play Kandi Esox - 11U 23 Eastern - 11U 1
12 12:00 pm Lake Park - Field E 10U , Pool Play Kandi Esox - 10U 17 Lake Park - 9U 1
13 1:00 pm Lake Park - Field A 10U , Pool Play Hermantown AA - 10U 13 Duluth AA - 10U 3
9 1:30 pm Art Von 14U , Pool Play Thunder Bay - 14U 9 Duluth AA - 14U 0
15 2:00 pm Como - Upper 11U , Pool Play Superior AA - 11U 2 Cloquet AA - 11U 8
12 2:00 pm Lake Park - Field B 13U , Pool Play Thunder Bay - 13U 3 Proctor - 13U 0
12 2:00 pm Lake Park - Field C 12U , Pool Play Duluth AAA - 12U 7 Duluth AA - 12U 0
5 2:00 pm Lake Park - Field D 11U , Pool Play Proctor AA - 11U 4 Hermantown AAA - 11U 3
18 2:00 pm Lake Park - Field E 10U , Pool Play Kandi Esox - 9U 5 Burnett - 10U 5
2 3:00 pm Lake Park - Field A 10U , Pool Play Duluth All Stars - 10U 1 Duluth AAA - 10U 23
20 4:00 pm Como - Upper 11U , Pool Play Bemidji - 11U 8 Thunder Bay - 11U 2

Saturday, August 3

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
5 7:30 am Lake Park - Field E 10U , Pool Play Thunder Bay - 10U 11 Proctor AA - 10U 14
9 8:00 am Como - Upper 11U , Pool Play Kandi Esox - 11U 1 Proctor AA - 11U 2
8 8:00 am Emanuel Field 12U , Pool Play Duluth AA - 12U 4 Thunder Bay - 12U 10
8 8:00 am Lake Park - Field A 10U , Pool Play Lake Park - 9U 2 Cloquet AA - 10U 16
11 8:00 am Lake Park - Field B 13U , Pool Play Thunder Bay - 13U 12 Duluth AA - 13U 0
11 8:00 am Lake Park - Field C 12U , Pool Play Duluth AAA - 12U 12 Hayward - 12U 3
19 8:00 am Lake Park - Field D 11U , Pool Play Bemidji - 11U 5 Superior AA - 11U 9
6 8:00 am 14U , Pool Play Bay City Bombers - 14U 1 Duluth AAA - 14U 13
11 9:00 am Lake Park - Field E 10U , Pool Play Kandi Esox - 10U 15 Superior AA - 10U 5
8 9:00 am 13U , Pool Play Proctor - 13U 0 Hermantown AAA - 13U 10
10 9:00 am Art Von 14U , Pool Play Northwestern - 14U 12 Duluth AA - 14U 6
3 10:00 am Como - Upper 11U , Pool Play Duluth AA - 11U 6 Eastern - 11U 9
2 10:00 am Emanuel Field 12U , Pool Play Kandi Esox - 12U 11 Duluth A - 12U 1
14 10:00 am Lake Park - Field A 10U , Pool Play Burnett - 10U 17 Duluth AA - 10U 7
5 10:00 am Lake Park - Field B 13U , Pool Play War Eagles - 13U 6 Esko - 13U 6
5 10:00 am Lake Park - Field C 12U , Pool Play War Eagles - 12U 2 Sandlot - 12U 7
13 10:00 am Lake Park - Field D 11U , Pool Play Thunder Bay - 11U 11 Duluth A - 11U 1
12 10:00 am 14U , Pool Play Hermantown AAA - 14U 13 Proctor/Superior - 14U 5
17 11:00 am Lake Park - Field E 10U , Pool Play Kandi Esox - 9U 4 Hermantown AA - 10U 24
20 11:15 am Art Von 14U , Pool Play Bay City Bombers - 14U 1 Thunder Bay - 14U 11
7 12:00 pm Como - Upper 11U , Pool Play Kandi Esox - 11U 10 Hermantown AAA - 11U 3
10 12:00 pm Emanuel Field 12U , Pool Play Duluth AA - 12U 10 Hayward - 12U 8
3 12:00 pm Lake Park - Field A 10U , Pool Play Thunder Bay - 10U 0 Duluth AAA - 10U 15
9 12:00 pm Lake Park - Field C 12U , Pool Play Duluth AAA - 12U 16 Thunder Bay - 12U 1
17 12:00 pm Lake Park - Field D 11U , Pool Play Bemidji - 11U 12 Cloquet AA - 11U 14
9 1:00 pm Lake Park - Field E 10U , Pool Play Kandi Esox - 10U 17 Cloquet AA - 10U 3
2 2:00 pm Como - Upper 11U , Pool Play Proctor AA - 11U 15 Eastern - 11U 4
2 2:00 pm Emanuel Field 13U , Pool Play Chaska - 13U 2 Duluth AAA - 13U 9
4 2:00 pm Lake Park - Field A 10U , Pool Play Duluth All Stars - 10U 10 Proctor AA - 10U 17
9 2:00 pm Lake Park - Field B 13U , Pool Play Thunder Bay - 13U 0 Hermantown AAA - 13U 3
3 2:00 pm Lake Park - Field C 12U , Pool Play War Eagles - 12U 12 Duluth A - 12U 13
12 2:00 pm Lake Park - Field D 11U , Pool Play Superior AA - 11U 19 Duluth A - 11U 4
1 2:30 pm Art Von 14U , Consolation Bay City Bombers - 14U 7 Duluth AA - 14U 8
10 3:00 pm Lake Park - Field E 10U , Pool Play Lake Park - 9U 4 Superior AA - 10U 20
6 4:00 pm Como - Upper 11U , Pool Play Duluth AA - 11U 11 Hermantown AAA - 11U 19
15 4:00 pm Lake Park - Field A 10U , Pool Play Kandi Esox - 9U 14 Duluth AA - 10U 5
10 4:00 pm Lake Park - Field B 13U , Pool Play Proctor - 13U 8 Duluth AA - 13U 0
4 4:00 pm Lake Park - Field C 12U , Pool Play Kandi Esox - 12U 8 Sandlot - 12U 7
16 4:00 pm Lake Park - Field D 11U , Pool Play Thunder Bay - 11U 11 Cloquet AA - 11U 4
2 4:45 pm Art Von 14U , Consolation Bay City Bombers - 14U 5 Proctor/Superior - 14U 12
16 5:00 pm Lake Park - Field E 10U , Pool Play Burnett - 10U 9 Hermantown AA - 10U 19
10 6:00 pm Como - Upper 11U , Pool Play Kandi Esox - 11U 8 Duluth AA - 11U 2
4 6:00 pm Emanuel Field 13U , Pool Play Chaska - 13U 7 Esko - 13U 9
3 6:00 pm Lake Park - Field B 13U , Pool Play War Eagles - 13U 4 Duluth AAA - 13U 3
3 7:00 pm Art Von 14U , Consolation Duluth AA - 14U 2 Proctor/Superior - 14U 0

Sunday, August 4

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
2 8:00 am Lake Park - Field A 10U , Championship Proctor AA - 10U 9 Cloquet AA - 10U 12
1 8:00 am Lake Park - Field B 13U , Consolation Duluth AA - 13U 0 Duluth AAA - 13U 11
1 8:00 am Lake Park - Field C 12U , Consolation Hayward - 12U 14 Duluth A - 12U 6
1 8:00 am Lake Park - Field D 11U , Championship Duluth A - 11U 0 Duluth AA - 11U 16
2 8:00 am Lake Park - Field E 10U , Consolation Lake Park - 9U 14 Duluth AA - 10U 9
2 9:00 am Art Von 14U , Championship Hermantown AAA - 14U 2 Duluth AAA - 14U 6
4 10:00 am Lake Park - Field A 10U , Championship Burnett - 10U 11 Hermantown AA - 10U 12
2 10:00 am Lake Park - Field B 13U , Consolation Chaska - 13U 8 Proctor - 13U 7
2 10:00 am Lake Park - Field C 12U , Consolation War Eagles - 12U 14 Duluth AA - 12U 0
2 10:00 am Lake Park - Field D 11U , Championship Eastern - 11U 0 Thunder Bay - 11U 14
4 10:00 am Lake Park - Field E 10U , Consolation Duluth All Stars - 10U 4 Thunder Bay - 10U 19
1 11:15 am Art Von 14U , Championship Northwestern - 14U 3 Thunder Bay - 14U 7
5 12:00 pm Lake Park - Field A 10U , Championship Cloquet AA - 10U 0 Duluth AAA - 10U 10
3 12:00 pm Lake Park - Field B 13U , Consolation Chaska - 13U 0 Duluth AAA - 13U 11
3 12:00 pm Lake Park - Field C 12U , Consolation War Eagles - 12U 7 Hayward - 12U 6
3 12:00 pm Lake Park - Field D 11U , Championship Bemidji - 11U 13 Hermantown AAA - 11U 3
5 12:00 pm Lake Park - Field E 10U , Consolation Lake Park - 9U 4 Kandi Esox - 9U 7
4 1:30 pm Art Von 14U , Championship Hermantown AAA - 14U 10 Northwestern - 14U 4
6 2:00 pm Lake Park - Field A 10U , Championship Hermantown AA - 10U 2 Kandi Esox - 10U 13
1 2:00 pm Lake Park - Field B 13U , Championship Thunder Bay - 13U 1 War Eagles - 13U 5
1 2:00 pm Lake Park - Field C 12U , Championship Thunder Bay - 12U 2 Kandi Esox - 12U 3
4 2:00 pm Lake Park - Field D 11U , Championship Kandi Esox - 11U 11 Superior AA - 11U 4
6 2:00 pm Lake Park - Field E 10U , Consolation Thunder Bay - 10U 14 Superior AA - 10U 7
3 3:45 pm Art Von 14U , Championship Duluth AAA - 14U 4 Thunder Bay - 14U 11
7 4:00 pm Lake Park - Field A 10U , Championship Kandi Esox - 10U 1 Duluth AAA - 10U 3
2 4:00 pm Lake Park - Field B 13U , Championship Esko - 13U 7 Hermantown AAA - 13U 1
2 4:00 pm Lake Park - Field C 12U , Championship Duluth AAA - 12U 9 Sandlot - 12U 1
5 4:00 pm Lake Park - Field D 11U , Championship Cloquet AA - 11U 2 Proctor AA - 11U 4
7 4:00 pm Lake Park - Field E 10U , Consolation Thunder Bay - 10U 11 Kandi Esox - 9U 2
3 6:00 pm Lake Park - Field B 13U , Championship Esko - 13U 10 War Eagles - 13U 3
3 6:00 pm Lake Park - Field C 12U , Championship Duluth AAA - 12U 17 Kandi Esox - 12U 3