2019 Nashville Adult Classic

Nov 1 2019 – Nov 3 2019 · CDT

Friday, November 1

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
3 9:45 am Rink 1 Bronze 21+ , Pool Play Pride 6 Cahaba Brewing Co 5
3 9:45 am South Women's Silver 21+ , Pool Play Detroit Revolution 3 Carolina Lady Hurricanes 2
11 10:45 am North Bronze 30+ , Pool Play Cavemen 10 Protectors of Sieve 6
12 11:00 am Rink 1 Bronze 21+ , Pool Play Letterkenny Irish 2 Rizzos Transportation 1
17 11:00 am South Bronze 30+ , Pool Play Zotec Whalers 4 Iceholes 3
7 12:00 pm North Bronze 30+ , Pool Play Sampson Molar Bears 2 SLC 8
27 12:15 pm Rink 2 Bronze 21+ , Pool Play Trailers 7 Ligers 1
19 12:15 pm South Bronze 30+ , Pool Play Stanley Shuttle 4 Ignition 3
15 12:30 pm Rink 1 Bronze 21+ , Pool Play Aftershock 3 Boozehounds 4
3 1:15 pm North Novice 21+ , Pool Play Salty Dogs 2 Flying Circus 8
3 1:30 pm Rink 2 Intermediate 21+ , Pool Play CHOW 8 Atlanta Whalers 2
4 1:30 pm South Novice 21+ , Pool Play SFS 1 Music City Geezers 6
8 1:45 pm Rink 1 Intermediate 21+ , Pool Play GoonDock Saints 6 859 Thunder 5
12 2:45 pm Rink 2 Intermediate 21+ , Pool Play Ohio Snatch Jackets 6 FGCU Alumni 3
5 2:45 pm South Women's Silver 21+ , Pool Play Southern Thunder 4 Carolina Lady Hurricanes 2
2 3:00 pm Rink 1 Beginner 21+ , Pool Play Wolves 5 Icemen 3
12 3:45 pm North Bronze 30+ , Pool Play Zotec Whalers 6 Cavemen 1
4 4:00 pm Rink 2 Bronze 21+ , Pool Play Aftershock 2 Pride 5
22 4:00 pm South Bronze 30+ , Pool Play Stanley Shuttle 4 Sampson Molar Bears 3
28 4:15 pm Rink 1 Bronze 21+ , Pool Play Letterkenny Irish 5 Trailers 3
4 5:00 pm North Bronze 30+ , Pool Play SLC 6 Ignition 1
16 5:15 pm Rink 2 Bronze 21+ , Pool Play Boozehounds 6 Ligers 2
16 5:15 pm South Bronze 30+ , Pool Play Protectors of Sieve 3 Iceholes 6
9 5:30 pm Rink 1 Bronze 21+ , Pool Play Cahaba Brewing Co 0 Rizzos Transportation 6
5 6:15 pm North Novice 21+ , Pool Play Music City Geezers 8 Salty Dogs 3
5 6:30 pm Rink 2 Beginner 21+ , Pool Play Smashville Bombers 0 Knoxville Buzzards 1
2 6:30 pm South Novice 21+ , Pool Play Flying Circus 4 SFS 5
1 7:30 pm North Women's Silver 21+ , Pool Play Detroit Revolution 0 Southern Thunder 5

Saturday, November 2

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
1 8:30 am Rink 1 Beginner 21+ , Pool Play Knoxville Buzzards 0 Wolves 6
6 9:45 am Rink 1 Beginner 21+ , Pool Play Icemen 4 Smashville Bombers 1
6 10:30 am South Women's Silver 21+ , Pool Play Carolina Lady Hurricanes 3 Detroit Revolution 2
7 11:00 am Rink 1 Intermediate 21+ , Pool Play 859 Thunder 2 CHOW 7
21 11:45 am South Bronze 21+ , Pool Play Cahaba Brewing Co 2 Letterkenny Irish 6
11 12:15 pm Rink 1 Intermediate 21+ , Pool Play FGCU Alumni 6 GoonDock Saints 5
13 1:00 pm South Bronze 21+ , Pool Play Rizzos Transportation 6 Trailers 4
5 1:30 pm Rink 1 Intermediate 21+ , Pool Play Atlanta Whalers 2 Ohio Snatch Jackets 8
23 2:15 pm South Bronze 21+ , Pool Play Ligers 3 Aftershock 8
1 2:45 pm Rink 1 Novice 21+ , Pool Play Music City Geezers 2 Flying Circus 6
2 3:00 pm North Bronze 21+ , Pool Play Boozehounds 5 Pride 3
4 3:30 pm South Women's Silver 21+ , Pool Play Detroit Revolution 3 Southern Thunder 4
6 4:00 pm Rink 1 Novice 21+ , Pool Play Salty Dogs 0 SFS 3
24 4:15 pm North Bronze 30+ , Pool Play Ignition 0 Zotec Whalers 5
14 4:45 pm South Bronze 30+ , Pool Play Iceholes 6 Stanley Shuttle 1
4 5:00 pm Rink 2 Beginner 21+ , Pool Play Icemen 10 Knoxville Buzzards 4
3 5:15 pm Rink 1 Beginner 21+ , Pool Play Wolves 3 Smashville Bombers 2
13 5:30 pm North Bronze 30+ , Pool Play Sampson Molar Bears 1 Cavemen 7
5 6:00 pm South Bronze 30+ , Pool Play SLC 7 Protectors of Sieve 1
10 6:15 pm Rink 2 Intermediate 21+ , Pool Play CHOW 8 FGCU Alumni 5
1 6:30 pm Rink 1 Intermediate 21+ , Pool Play Atlanta Whalers 0 859 Thunder 6
2 7:15 pm South Women's Silver 21+ , Pool Play Carolina Lady Hurricanes 5 Southern Thunder 2
15 7:30 pm Rink 2 Intermediate 21+ , Pool Play Ohio Snatch Jackets 8 GoonDock Saints 2

Sunday, November 3

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
1 8:00 am South Bronze 30+ , Playoffs Cavemen 3 SLC 1
2 8:15 am North Bronze 30+ , Playoffs Iceholes 2 Zotec Whalers 6
1 8:15 am Rink 1 Intermediate 21+ , Playoffs CHOW 3 Ohio Snatch Jackets 4
1 9:15 am North Bronze 21+ , Playoffs Pride 0 Letterkenny Irish 6
1 9:30 am Rink 1 Beginner 21+ , Playoffs Icemen 5 Wolves 4
2 9:30 am South Bronze 21+ , Playoffs Rizzos Transportation 4 Boozehounds 6
3 10:30 am North Bronze 30+ , Playoffs Zotec Whalers Cavemen
1 10:45 am South Women's Silver 21+ , Playoffs Carolina Lady Hurricanes 4 Southern Thunder 3
1 11:45 am North Novice 21+ , Playoffs Music City Geezers 5 Flying Circus 6
3 12:00 pm South Bronze 21+ , Playoffs Boozehounds 3 Letterkenny Irish 7