2020 Armstrong Boys Classic

Feb 8 2020 – Feb 9 2020 · CDT

Saturday, February 8

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
1 8:00 am AHS 1 5A , Playoffs Rogers 23 Hopkins 25
2 8:00 am AHS 2 (Main) 5A , Playoffs Orono 21 Wayzata 36
3 8:00 am AHS 3 5A , Playoffs OMGBA 40 Edina 9
4 8:00 am AUX 4 5A , Playoffs Andover 48 Elk River 36
1 8:00 am AUX 5 6A , Playoffs Edina 46 Wayzata 44
1 8:00 am PMS 1(6) 4A , Playoffs Cooper 19 Andover 35
2 8:00 am PMS 2(7) 4A , Playoffs OMGBA 37 Wayzata 22
1 9:00 am AHS 1 6B , Playoffs Hopkins 40 Orono 19
2 9:00 am AHS 2 (Main) 6B , Playoffs Elk River 39 Armstrong 53
3 9:00 am AHS 3 6B , Playoffs OMGBA 16 Edina 42
4 9:00 am AUX 4 6B , Playoffs Andover 11 Wayzata 61
2 9:00 am AUX 5 6A , Playoffs Andover 45 Orono 48
3 9:00 am PMS 1(6) 4A , Playoffs Elk River 49 Orono Blue 29
4 9:00 am PMS 2(7) 4A , Playoffs Shakopee 40 Edina 13
10 10:00 am AHS 1 5A , Playoffs Elk River 43 Edina 26
6 10:00 am AHS 2 (Main) 5A , Playoffs Andover 18 OMGBA 40
9 10:00 am AHS 3 5A , Playoffs Orono 44 Rogers 41
5 10:00 am AUX 4 5A , Playoffs Wayzata 41 Hopkins 42
3 10:00 am AUX 5 6A , Playoffs OMGBA 60 Hopkins 15
5 10:00 am PMS 1(6) 4A , Playoffs OMGBA 37 Andover 19
9 10:00 am PMS 2(7) 4A , Playoffs Wayzata 45 Cooper 30
1 11:00 am AHS 1 6C , Playoffs Hopkins 23 Edina 36
2 11:00 am AHS 2 (Main) 6C , Playoffs MPLS Lakers 41 Armstrong 31
3 11:00 am AHS 3 6C , Playoffs Elk River 42 Orono 19
4 11:00 am AUX 4 6C , Playoffs OMGBA 32 Wayzata 34
4 11:00 am AUX 5 6A , Playoffs Elk River 40 Sartell 34
10 11:00 am PMS 1(6) 4A , Playoffs Edina 35 Orono Blue 39
6 11:00 am PMS 2(7) 4A , Playoffs Shakopee 39 Elk River 32
9 12:00 pm AHS 1 6B , Playoffs Elk River 39 Orono 24
5 12:00 pm AHS 2 (Main) 6B , Playoffs Armstrong 48 Hopkins 26
10 12:00 pm AHS 3 6B , Playoffs Andover 27 OMGBA 43
6 12:00 pm AUX 4 6B , Playoffs Wayzata 46 Edina 19
1 12:00 pm AUX 5 7A , Playoffs Shakopee 44 Park Center 14
1 12:00 pm PMS 1(6) 4B , Playoffs Wayzata 35 Orono Red 37
2 12:00 pm PMS 2(7) 4B , Playoffs OMGBA 30 Hopkins 36
1 1:00 pm AHS 1 7C , Playoffs Orono 30 Edina 31
2 1:00 pm AHS 2 (Main) 7C , Playoffs Armstrong 33 Elk River 12
3 1:00 pm AHS 3 7C , Playoffs Andover 16 Wayzata 42
4 1:00 pm AUX 4 7C , Playoffs OMGBA 41 Hopkins 31
2 1:00 pm AUX 5 7A , Playoffs Hopkins 54 Andover 27
3 1:00 pm PMS 1(6) 4B , Playoffs MPLS Lakers 22 Armstrong 27
4 1:00 pm PMS 2(7) 4B , Playoffs Andover 30 MPLS Phelps 17
10 2:00 pm AHS 1 6C , Playoffs OMGBA 37 Orono 30
5 2:00 pm AHS 2 (Main) 6C , Playoffs MPLS Lakers 28 Edina 31
9 2:00 pm AHS 3 6C , Playoffs Armstrong 24 Hopkins 16
6 2:00 pm AUX 4 6C , Playoffs Wayzata 25 Elk River 41
12 2:00 pm AUX 5 6B , Playoffs Andover 28 Orono 38
5 2:00 pm PMS 1(6) 4B , Playoffs Hopkins 24 Orono Red 50
9 2:00 pm PMS 2(7) 4B , Playoffs OMGBA 25 Wayzata 35
9 3:00 pm AHS 1 7C , Playoffs Elk River 18 Orono 22
5 3:00 pm AHS 2 (Main) 7C , Playoffs Armstrong 25 Edina 35
10 3:00 pm AHS 3 7C , Playoffs Hopkins 30 Andover 32
6 3:00 pm AUX 4 7C , Playoffs OMGBA 48 Wayzata 43
3 3:00 pm AUX 5 7A , Playoffs Edina 40 Wayzata 43
10 3:00 pm PMS 1(6) 4B , Playoffs MPLS Phelps 23 MPLS Lakers 28
6 3:00 pm PMS 2(7) 4B , Playoffs Andover 35 Armstrong 39
1 4:00 pm AHS 1 7B , Playoffs Hopkins 25 MPLS Lakers 49
2 4:00 pm AHS 2 (Main) 7B , Playoffs Armstrong 52 BSM 16
3 4:00 pm AHS 3 7B , Playoffs OMGBA 42 Wayzata 33
4 4:00 pm AUX 4 7B , Playoffs Edina 54 Orono 20
4 4:00 pm AUX 5 7A , Playoffs OMGBA 34 Orono 14
1 4:00 pm PMS 1(6) 5B , Playoffs Elk River 42 Armstrong 25
2 4:00 pm PMS 2(7) 5B , Playoffs Hopkins 23 Edina 38
1 5:00 pm AHS 1 8C , Playoffs MPLS Lakers 25 Chanhassen 21
2 5:00 pm AHS 2 (Main) 8C , Playoffs Armstrong 32 Orono 28
3 5:00 pm AHS 3 8C , Playoffs Andover 23 Wayzata 45
4 5:00 pm AUX 4 8C , Playoffs Elk River 35 OMGBA 50
1 5:00 pm AUX 5 8A , Playoffs Hopkins 26 Wayzata 82
3 5:00 pm PMS 1(6) 5B , Playoffs OMGBA 18 Wayzata 34
4 5:00 pm PMS 2(7) 5B , Playoffs Andover 23 Orono 52
1 6:00 pm AHS 1 8B , Playoffs Hopkins 27 Elk River 49
2 6:00 pm AHS 2 (Main) 8B , Playoffs Armstrong 42 Orono 46
3 6:00 pm AHS 3 8B , Playoffs Prior Lake 26 Wayzata 51
4 6:00 pm AUX 4 8B , Playoffs Edina 40 OMGBA 55
2 6:00 pm AUX 5 8A , Playoffs Shakopee 40 Edina 44
1 6:00 pm PMS 1(6) 5C , Playoffs OMGBA 33 Orono 1 27
2 6:00 pm PMS 2(7) 5C , Playoffs Hopkins 14 Shakopee 45
9 7:00 pm AHS 1 7B , Playoffs BSM 39 Hopkins 36
3 7:00 pm AHS 2 (Main) 8A , Playoffs Andover 51 Armstrong 48
10 7:00 pm AHS 3 7B , Playoffs Orono 30 Wayzata 51
5 7:00 pm AUX 4 7B , Playoffs Armstrong 30 MPLS Lakers 44
6 7:00 pm AUX 5 7B , Playoffs Edina 42 OMGBA 37
3 7:00 pm PMS 1(6) 5C , Playoffs MPLS Lakers 32 Orono 2 28
4 7:00 pm PMS 2(7) 5C , Playoffs Edina 14 Wayzata 40
9 8:00 pm AHS 1 8C , Playoffs Orono 25 Chanhassen 26
5 8:00 pm AHS 2 (Main) 8C , Playoffs Armstrong 35 MPLS Lakers 26
10 8:00 pm AHS 3 8C , Playoffs Elk River 34 Andover 39
6 8:00 pm AUX 4 8C , Playoffs OMGBA 43 Wayzata 32
4 8:00 pm AUX 5 8A , Playoffs BSM 25 MPLS Lakers 43
5 8:00 pm PMS 1(6) 5C , Playoffs Shakopee 29 OMGBA 19
9 8:00 pm PMS 2(7) 5C , Playoffs Hopkins 22 Orono 1 41
9 9:00 pm AHS 1 8B , Playoffs Armstrong 53 Hopkins 40
5 9:00 pm AHS 2 (Main) 8B , Playoffs Orono 43 Elk River 33
10 9:00 pm AHS 3 8B , Playoffs Edina 33 Prior Lake 23
6 9:00 pm AUX 4 8B , Playoffs OMGBA 32 Wayzata 38
12 9:00 pm AUX 5 7B , Playoffs Orono 45 Hopkins 52
6 9:00 pm PMS 1(6) 5C , Playoffs Wayzata 31 MPLS Lakers 25
10 9:00 pm PMS 2(7) 5C , Playoffs Edina 49 Orono 2 25

Sunday, February 9

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
12 8:00 am AHS 1 5A , Playoffs Edina 17 Rogers 39
7 8:00 am AHS 2 (Main) 5A , Playoffs OMGBA 33 Hopkins 23
12 8:00 am AHS 3 7C , Playoffs Hopkins 32 Elk River 24
8 8:00 am AUX 4 5A , Playoffs Andover 25 Wayzata 36
11 8:00 am AUX 5 5A , Playoffs Elk River 45 Orono 48
11 8:00 am PMS 1(6) 4A , Playoffs Orono Blue 30 Wayzata 28
12 8:00 am PMS 2(7) 4A , Playoffs Edina 32 Cooper 30
9 9:05 am AHS 1 6A , Playoffs Andover 29 Wayzata 52
7 9:05 am AHS 2 (Main) 6C , Playoffs Elk River 40 Edina 42
10 9:05 am AHS 3 6A , Playoffs Sartell 30 Hopkins 39
5 9:05 am AUX 4 6A , Playoffs Orono 52 Edina 53
6 9:05 am AUX 5 6A , Playoffs Elk River 48 OMGBA 52
7 9:05 am PMS 1(6) 4A , Playoffs Shakopee 29 OMGBA 39
8 9:05 am PMS 2(7) 4A , Playoffs Elk River 50 Andover 35
9 10:10 am AHS 1 7A , Playoffs Andover 42 Park Center 34
7 10:10 am AHS 2 (Main) 6B , Playoffs Wayzata 37 Armstrong 46
10 10:10 am AHS 3 7A , Playoffs Orono 23 Edina 47
5 10:10 am AUX 4 7A , Playoffs Hopkins 31 Shakopee 55
6 10:10 am AUX 5 7A , Playoffs OMGBA 42 Wayzata 49
5 10:10 am PMS 1(6) 5B , Playoffs Edina 40 Elk River 35
6 10:10 am PMS 2(7) 5B , Playoffs Orono 25 Wayzata 42
8 11:15 am AHS 1 6B , Playoffs Edina 32 Hopkins 20
7 11:15 am AHS 2 (Main) 6A , Playoffs OMGBA 54 Edina 51
12 11:15 am AHS 3 6A , Playoffs Sartell 14 Andover 36
8 11:15 am AUX 4 6A , Playoffs Elk River 43 Orono 44
11 11:15 am AUX 5 6A , Playoffs Hopkins 29 Wayzata 56
9 11:15 am PMS 1(6) 5B , Playoffs Hopkins 27 Armstrong 42
10 11:15 am PMS 2(7) 5B , Playoffs Andover 19 OMGBA 32
11 12:20 pm AHS 1 6B , Playoffs OMGBA 38 Elk River 28
7 12:20 pm AHS 2 (Main) 7A , Playoffs Wayzata 23 Shakopee 38
12 12:20 pm AHS 3 7A , Playoffs Orono 47 Park Center 39
11 12:20 pm AUX 4 7A , Playoffs Edina 42 Andover 18
8 12:20 pm AUX 5 7A , Playoffs OMGBA 55 Hopkins 61
7 12:20 pm PMS 1(6) 5B , Playoffs Wayzata 38 Edina 25
8 12:20 pm PMS 2(7) 5B , Playoffs Orono 30 Elk River 31
10 1:25 pm AHS 1 8A , Playoffs BSM 20 Armstrong 58
7 1:25 pm AHS 2 (Main) 7B , Playoffs Edina 42 MPLS Lakers 44
9 1:25 pm AHS 3 8A , Playoffs Shakopee 53 Hopkins 33
5 1:25 pm AUX 4 8A , Playoffs Edina 41 Wayzata 64
6 1:25 pm AUX 5 8A , Playoffs MPLS Lakers 41 Andover 54
11 1:25 pm PMS 1(6) 5B , Playoffs OMGBA 32 Armstrong 27
12 1:25 pm PMS 2(7) 5B , Playoffs Andover 28 Hopkins 35
11 2:30 pm AHS 1 7C , Playoffs Andover 21 Orono 18
7 2:30 pm AHS 2 (Main) 7C , Playoffs OMGBA 32 Edina 39
11 2:30 pm AHS 3 7B , Playoffs Wayzata 56 BSM 18
11 2:30 pm AUX 4 8C , Playoffs Andover 34 Chanhassen 24
8 2:30 pm AUX 5 6C , Playoffs Wayzata 19 MPLS Lakers 44
11 2:30 pm PMS 1(6) 4B , Playoffs MPLS Lakers 13 Wayzata 28
12 2:30 pm PMS 2(7) 4B , Playoffs MPLS Phelps 16 OMGBA 13
11 3:35 pm AHS 1 6C , Playoffs OMGBA 37 Armstrong 20
7 3:35 pm AHS 2 (Main) 8A , Playoffs Andover 36 Wayzata 56
12 3:35 pm AHS 3 8A , Playoffs BSM 49 Hopkins 35
11 3:35 pm AUX 4 8A , Playoffs Armstrong 53 Shakopee 42
8 3:35 pm AUX 5 8A , Playoffs MPLS Lakers 59 Edina 52
7 3:35 pm PMS 1(6) 4B , Playoffs Armstrong 25 Orono Red 41
8 3:35 pm PMS 2(7) 4B , Playoffs Andover 25 Hopkins 24
12 4:40 pm AHS 1 6C , Playoffs Orono 20 Hopkins 19
7 4:40 pm AHS 2 (Main) 8B , Playoffs Wayzata 40 Orono 36
11 4:40 pm AHS 3 8B , Playoffs Edina 40 Armstrong 32
8 4:40 pm AUX 4 7C , Playoffs Wayzata 38 Armstrong 40
8 4:40 pm AUX 5 7B , Playoffs OMGBA 46 Armstrong 37
11 4:40 pm PMS 1(6) 5C , Playoffs Edina 13 Orono 1 31
12 4:40 pm PMS 2(7) 5C , Playoffs Orono 2 49 Hopkins 13
12 5:45 pm AHS 1 8C , Playoffs Elk River 48 Orono 30
7 5:45 pm AHS 2 (Main) 8C , Playoffs OMGBA 44 Armstrong 15
12 5:45 pm AHS 3 8B , Playoffs Prior Lake 44 Hopkins 52
8 5:45 pm AUX 4 8B , Playoffs OMGBA 31 Elk River 40
8 5:45 pm AUX 5 8C , Playoffs Wayzata 41 MPLS Lakers 29
7 5:45 pm PMS 1(6) 5C , Playoffs Wayzata 34 Shakopee 15
8 5:45 pm PMS 2(7) 5C , Playoffs MPLS Lakers 31 OMGBA 17