Wyoming State Games; Battle for the High Plains

May 23 2020 – May 25 2020 · CDT

Saturday, May 23

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
6 9:00 am ECSC_Field 1 HS , Pool Play Prodigy Easton Martinez 9 Batbusters-DeHerrera 0
5 9:00 am ECSC_Field 2 14U , Pool Play Havoc 2 Colorado Speed 10
1 9:00 am ECSC_Field 3 14U , Pool Play Colorado Styxx 1 Batbusters Colorado 2K7 2
3 9:00 am ECSC_Field 4 12U , Pool Play Mystix 16 Blue Jays Cone 6
14 10:30 am ECSC_Field 1 HS , Pool Play 18U Gillette Blue Jays 0 CO Batbusters 7
6 10:30 am ECSC_Field 2 14U , Pool Play Prodigy-Easton Elite 7 Colorado Speed 1
2 10:30 am ECSC_Field 3 14U , Pool Play CO Rebellion 14U 0 Batbusters Colorado 2K7 18
4 10:30 am ECSC_Field 4 12U , Pool Play Rocky Mountain Thunder-Schmidt 14 Blue Jays Cone 0
4 12:00 pm ECSC_Field 1 HS , Pool Play Colorado Batbusters 06 11 Batbusters-DeHerrera 3
3 12:00 pm ECSC_Field 2 14U , Pool Play CO Rebellion 14U 1 Colorado Styxx 13
7 12:00 pm ECSC_Field 3 14U , Pool Play Havoc 3 Colorado Stars 7
6 12:00 pm ECSC_Field 4 12U , Pool Play Mystix 1 Blue Jays Mason 15
9 1:30 pm ECSC_Field 1 HS , Pool Play Prodigy Easton Martinez 13 Gillette Blue Jays 1
2 1:30 pm ECSC_Field 2 HS , Pool Play CO Styxx Davis 6 Prodigy Easton Carpenter 2
4 1:30 pm ECSC_Field 3 14U , Pool Play Colorado Stars 8 Colorado Speed 3
2 1:30 pm ECSC_Field 4 12U , Pool Play Carbon Valley Coyotes 18 Blue Jays Cone 1
5 3:00 pm ECSC_Field 1 HS , Pool Play Gillette Blue Jays 2 Batbusters-DeHerrera 8
11 3:00 pm ECSC_Field 2 HS , Pool Play Prodigy Easton - Baeza 0 Cheyenne Extreme 18U - Galicia 5
8 3:00 pm ECSC_Field 3 14U , Pool Play Prodigy-Easton Elite 0 Colorado Stars 11
9 3:00 pm ECSC_Field 4 12U , Pool Play Rocky Mountain Thunder-Schmidt 7 Carbon Valley Coyotes 1
15 4:30 pm ECSC_Field 1 HS , Pool Play 18U Gillette Blue Jays 6 Prodigy Easton - Baeza 4
7 4:30 pm ECSC_Field 2 HS , Pool Play Gillette Blue Jays 0 Colorado Batbusters 06 12
10 4:30 pm ECSC_Field 3 14U , Pool Play CO Rebellion 14U 2 Batbusters Colorado 2K7 8
7 4:30 pm ECSC_Field 4 12U , Pool Play Rocky Mountain Thunder-Schmidt 8 Blue Jays Mason 2
13 6:00 pm ECSC_Field 1 HS , Pool Play Prodigy Easton - Baeza 4 CO Batbusters 5
1 6:00 pm ECSC_Field 2 HS , Pool Play Colorado Rockettes 7 Prodigy Easton Carpenter 3
11 6:00 pm ECSC_Field 3 14U , Pool Play Havoc 2 Colorado Styxx 14
5 6:00 pm ECSC_Field 4 12U , Pool Play Carbon Valley Coyotes 6 Blue Jays Mason 1
12 7:30 pm ECSC_Field 1 HS , Pool Play 18U Gillette Blue Jays 5 Cheyenne Extreme 18U - Galicia 3
3 7:30 pm ECSC_Field 2 HS , Pool Play CO Styxx Davis 4 Colorado Rockettes 7
9 7:30 pm ECSC_Field 3 14U , Pool Play Prodigy-Easton Elite 15 Havoc 0
8 7:30 pm ECSC_Field 4 12U , Pool Play Mystix 4 Carbon Valley Coyotes 14

Sunday, May 24

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
17 9:00 am ECSC_Field 1 HS , Pool Play CO Styxx Davis 12 18U Gillette Blue Jays 0
8 9:00 am ECSC_Field 2 HS , Pool Play Prodigy Easton Martinez 4 Colorado Batbusters 06 5
16 9:00 am ECSC_Field 3 HS , Pool Play Colorado Rockettes 13 Prodigy Easton Carpenter 2
10 9:00 am ECSC_Field 4 HS , Pool Play CO Batbusters 6 Cheyenne Extreme 18U - Galicia 2
2 10:30 am ECSC_Field 1 12U , Championship Blue Jays Cone 8 Mystix 12
2 10:30 am ECSC_Field 2 14U , Championship Colorado Speed 3 Colorado Styxx 23
3 10:30 am ECSC_Field 3 14U , Championship Havoc 0 Batbusters Colorado 2K7 10
4 10:30 am ECSC_Field 4 14U , Championship Prodigy-Easton Elite 10 CO Rebellion 14U 4
4 12:00 pm ECSC_Field 1 HS , Gold Championship CO Styxx Davis 4 CO Batbusters 6
9 12:00 pm ECSC_Field 2 14U , Championship CO Rebellion 14U 5 Havoc 7
5 12:00 pm ECSC_Field 3 14U , Championship Colorado Styxx 3 Colorado Stars 4
6 12:00 pm ECSC_Field 4 14U , Championship Prodigy-Easton Elite 6 Batbusters Colorado 2K7 3
5 1:30 pm ECSC_Field 1 12U , Championship Mystix 0 Rocky Mountain Thunder-Schmidt 13
11 1:30 pm ECSC_Field 2 14U , Championship Havoc 2 Colorado Styxx 11
7 1:30 pm ECSC_Field 3 14U , Championship Prodigy-Easton Elite 3 Colorado Stars 4
6 1:30 pm ECSC_Field 4 12U , Championship Blue Jays Mason 10 Carbon Valley Coyotes 8
2 3:00 pm ECSC_Field 1 HS , Silver Championship Gillette Blue Jays 2 Prodigy Easton - Baeza 14
10 3:00 pm ECSC_Field 2 14U , Championship Colorado Speed 8 Batbusters Colorado 2K7 1
2 3:00 pm ECSC_Field 3 HS , Gold Championship Prodigy Easton Martinez 2 18U Gillette Blue Jays 3
10 3:00 pm ECSC_Field 4 12U , Championship Blue Jays Cone 0 Carbon Valley Coyotes 15
12 4:30 pm ECSC_Field 1 14U , Championship Colorado Styxx 20 Colorado Speed 10
12 4:30 pm ECSC_Field 2 12U , Championship Mystix 1 Carbon Valley Coyotes 15
6 4:30 pm ECSC_Field 3 HS , Silver Championship Cheyenne Extreme 18U - Galicia 10 Batbusters-DeHerrera 0
7 4:30 pm ECSC_Field 4 12U , Championship Blue Jays Mason 2 Rocky Mountain Thunder-Schmidt 8
5 6:00 pm ECSC_Field 1 HS , Silver Championship Prodigy Easton - Baeza 14 Prodigy Easton Carpenter 2
5 6:00 pm ECSC_Field 2 HS , Gold Championship 18U Gillette Blue Jays 3 Colorado Rockettes 5
10 6:00 pm ECSC_Field 3 HS , Silver Championship Gillette Blue Jays 1 Batbusters-DeHerrera 11
6 6:00 pm ECSC_Field 4 HS , Gold Championship CO Batbusters 6 Colorado Batbusters 06 8
11 7:30 pm ECSC_Field 1 HS , Gold Championship CO Styxx Davis 10 18U Gillette Blue Jays 3
13 7:30 pm ECSC_Field 2 12U , Championship Carbon Valley Coyotes 9 Blue Jays Mason 2
7 7:30 pm ECSC_Field 3 HS , Silver Championship Cheyenne Extreme 18U - Galicia 6 Prodigy Easton - Baeza 1
10 7:30 pm ECSC_Field 4 HS , Gold Championship Prodigy Easton Martinez 2 CO Batbusters 14

Monday, May 25

G Time Location Flight & Stage Away Team Home Team
12 9:00 am ECSC_Field 1 HS , Silver Championship Prodigy Easton Carpenter 6 Batbusters-DeHerrera 3
14 9:00 am ECSC_Field 2 12U , Championship Carbon Valley Coyotes 8 Rocky Mountain Thunder-Schmidt 4
12 9:00 am ECSC_Field 3 HS , Gold Championship CO Styxx Davis 0 CO Batbusters 6
7 9:00 am ECSC_Field 4 HS , Gold Championship Colorado Batbusters 06 10 Colorado Rockettes 0
13 10:30 am ECSC_Field 1 14U , Championship Colorado Styxx 6 Prodigy-Easton Elite 1
15 10:30 am ECSC_Field 2 12U , Championship Rocky Mountain Thunder-Schmidt 9 Carbon Valley Coyotes 7
13 10:30 am ECSC_Field 3 HS , Gold Championship CO Batbusters 5 Colorado Rockettes 7
13 10:30 am ECSC_Field 4 HS , Silver Championship Prodigy Easton Carpenter 2 Prodigy Easton - Baeza 8
14 12:00 pm ECSC_Field 1 14U , Championship Colorado Styxx 0 Colorado Stars 1
14 12:00 pm ECSC_Field 2 HS , Silver Championship Prodigy Easton - Baeza 6 Cheyenne Extreme 18U - Galicia 7
14 12:00 pm ECSC_Field 4 HS , Gold Championship Colorado Rockettes 3 Colorado Batbusters 06 15
15 1:30 pm ECSC_Field 1 14U , Championship Colorado Styxx Colorado Stars
15 1:30 pm ECSC_Field 2 HS , Silver Championship Prodigy Easton - Baeza Cheyenne Extreme 18U - Galicia
15 1:30 pm ECSC_Field 4 HS , Gold Championship Colorado Rockettes Colorado Batbusters 06